منطقه آیدر

1402/09/18


xx بازدید

مکان: ییلاق آیدر ترکیه

شاخصه: دهکده‌ای سرسبز در ترکیه

 

آیدر ترکیه، دهکده‌ای افسانه‌ای در قلب کوه‌های کاچکار در شمال شرق ترکیه است. منطقه‌ای سبز و رویایی همراه با مناظر بهشتی که در جغرافیایی شگفت‌انگیز و با طبیعتی زیبا و چشم نواز قرار دارد.

دشت آیدر، فلاتی کم‌نظیر و اعجاب‌انگیز در دامنه‌ی کوه‌های کاچکار است. تابش امواج زیبای خورشید روی دشت سرسبز آیدر کمربندی طلایی رنگ را در این فلات به‌وجود می‌آورد که به آن لقب جنگل عسل می‌دهند.

آیدر ترکیه منطقه‌ای ییلاقی با زیبایی وصف‌ناپذیر برای تمام فصول است. اگر رویای آب‌و‌هوای دلچسب کوهستانی، چشم‌اندازهای بهشتی و طبیعتی سبز و بکر را دارید شما را به آیدر ترکیه دعوت می‌کنیم.

منطقه‌ی آیدر ترکیه در استان ریزه از جذابیت‌های طبیعی منحصربه فرد کشور ترکیه است. استان ریزه در شمال شرق ترکیه و در منطقه‌ای کنار دریای سیاه قرار دارد. سواحل شرقی دریای سیاه با طبیعتی بکر و درختان همیشه سبز، آبشارهای پرآب و مراتع وسیع شبیه مناطق سرسبز اروپاست.

از جذاب‌ترین جاذبه‌های دشت آیدر، آبشار گلین تولو است. آبشاری زیبا و خروشان که از بین دره‌ها و درخت‌های همیشه سبزِ دشت آیدر عبور کرده و منظره‌ای رویایی و اعجاب‌انگیز خلق می‌کند.

در فلات زیبای آیدر ترکیه، قلعه‌ای تاریخی با نام زیلکاله متعلق به قرن 14 و 15 میلادی قرار دارد که در ارتفاعی 130 متری بنا شده است. دیدن معماری زیبای این منطقه را از دست ندهید.

در این طبیعت زیبا و دل‌انگیز می‌توانید تفریحات جذاب و مفرحی را تجربه کنید مانند کوهنوردی، قایق‌سواری، دوچرخه‌سواری، زیپ‌لاین، اسکی و شنا.

 اگر عاشق کوهنوردی هستید فلات آیدر ترکیه یکی از بهترین انتخاب‌هایی‌ست که می‌توانید داشته باشید. بالارفتن از کوه‌های کاچکار و دیدن زیبایی‌های دشت آیدر ترکیه از ارتفاعات، انتخاب همیشگی گردشگران این منطقه‌ی زیباست.

آب‌تنی تابستانه در چشمه‌های آب گرم، زمستان ها اسکی روی تپه‌های سفیدپوش و پُر برف و تجربه‌ی حضوری دلچسب در طبیعتی ناب و سکونت در کلبه‌های چوبی از لحظات زیبای سفر به آیدر ترکیه‌ست.

چشمه‌های آب گرم دشتِ رویایی آیدر سالانه میزبان گردشگران متعددی است تا برای آرامش و استراحت راهی چشمه های آب گرم این منطقه می‌شوند. این چشمه‌ها خواص درمانی فراوانی دارند.

یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات آیدر، رستوران‌گردی و استفاده از غذاهای محلی خوشمزه‌ی خاص این منطقه است. پیشنهاد ما این است که در سفر به آیدر حتما سری به رستوران‌های محلی بزنید تا خاطره‌ی سفر به این منطقه‌ی ناب برای همیشه در ذهن شما ثبت شود. ساکنان روستا و دشت آیدرترکیه در سراسر کشور به مهارت در شیرینی‌پزی معروف هستند. شیرینی‌های آیدر از تنقلات محبوب ترکیه هستند که همیشه برای گردشگران جذابیت دارند.

در ییلاق توریستی آیدر ترکیه، هتل‌ها و اقامت‌گاه‌های زیادی وجود دارند که پذیرای مهمانان و توریست‌های عاشق طبیعت هستند. از ویژگی‌های بارز این منطقه، وجود اقامت‌گاه‌های مناسب با تسهیلات مقرون به‌صرفه و چشم‌اندازهایی بکر است که مناسب اقامت در این منطقه هستند. این اقامت‌گاه‌ها که معمولاً  به‌شکل کلبه‌های چوبی هستند در وسط کاج‌های همیشه سبز قرار دارند و از رویایی‌ترین بخش‌های سفر به ترکیه هستند.