چشمه ایوب

1402/09/13


xx بازدید

چشمه ایوب، چشمه­ایی شفابخش

چشمه ایوب به اندازه چشمه­‌های آب گرم سرعین مشهور نیست، اما وقایع تاریخی عجیب و باورنکردنی را در دل خود جای داده است. برای رسیدن به  چشمه ایوب باید به بجنورد در استان خراسان شمالی سفر کنید و با عبور از روستاهای میانزو و عبدالوهاب خود را به دهستان گیفان برسانید، سپس می­‌توانید به روستای ایوب پیغمبر رفته و  در چشمه ایوب آبی شفابخش را به تن زنید. زمانی که پا به این روستا می­‌گذارید با قدم‌­های ایوب پیامبر همراه خواهید شد. درست همان جایی که گفته می‌­شود آب شفا­بخش به خواست او و اراده خداوند برای التیام دردهای او از زمین جوشید و از همین رو از آن به عنوان چشمه ایوب یاد می‌­شود. انسانی که بواسطه صبر و شکرگزاریش شهرتش بر سر زبان‌­ها افتاده است. اکنون شما نیز دقیقا در همان مکانی ایستاده­اید  که زمانی آبستن وقایع تاریخی و مذهبی بوده و اکنون تنها از آن به  شکل داستان و افسانه یاد می‌­شود و فقط صبر ایوب آن باقی مانده است.

 

چشمه ایوب  در تپه‌­ای که ارتفاع آن به 300 متر می­‌رسد واقع شده است و از جمله چشمه‌­های آب گرم گوگردی به‌­شمار می‌­آید که به صورت یک استخر چند ضلعی طراحی شده است. برای اینکه استفاده از این چشمه برای همگان امکان­‌پذیر باشد، دو استخر از این چشمه ساخته شده که یکی مخصوص بانوان است و دیگری برای استفاده آقایان. گفته می‌­شود استخری که برای آقایان در نظر گرفته شده، همان مکانی است که آب چشمه از آن جوشیده شده است. چنان‌چه قصد سفر به این منطقه را دارید بهتر است بدانید که امکانات رفاهی کاملی انتظار شما را نخواهد کشید، بنابراین بهتر است تجهیزات سفر را به طور کامل  به همراه داشته باشید.  دمای آب چشمه ایوب به 47 درجه سانتیگراد می­‌رسد. در کنار چشمه ایوب، مقبره­‌ای را خواهید دید که بر طبق روایات آرامگاه ایوب نبی است. براساس گواهی تاریخ شما به  دیدن سرزمین ایوب نبی رفته­‌اید، درست همان مکانی که دعای او پذیرفته شد و عمری دوباره یافت.

فصل مسافرت به چشمه ایوب

از آنجا که این منطقه در خراسان شمالی واقع شده است از آب و هوای معتدل کوهستانی برخوردار است، بنابراین تابستانی خنک داشته و زمستانی سرد. می‌­توان گفت بهار بهترین زمان برای رفتن به این منطقه است. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که می­‌خواهید سرمای زمستان را  با غوطه­‌ور شدن در آب گرم چشمه تجربه کنید، چشمه ایوب می‌­تواند این شرایط را برای شما فراهم کند. البته باید بدانید که در زمستان این منطقه، به معنای واقعی سرما را حس خواهید کرد و باید با برنامه­‌ریزی و تجهیزات بار سفر را ببندید.

 

جاذبه‌­های طبیعی چشمه ایوب

در کنار چشمه آب گرمی که در این منطقه وجود دارد، می‌توان  به سرسبزی و بکر بودن طبیعت آن نیز اشاره کرد. علاوه بر این مسیر رسیدن به بجنورد نیز بسیار زیبا و شگفت انگیز است. برای رفتن  به بجنورد از استان­‌های مازندران و گلستان عبور خواهید کرد. چنان زیبایی­‌های مسیر سفر شما را مسحور خود خواهد کرد که گویی قدم به  قطعه­‌ایی از بهشت بر روی زمین گذاشته‌­اید.

آفتاب کلوت میزبان شما خواهد شد تا از دیدن زیبایی­‌های مقصد و مسیر سفر حظ کامل ببرید. با آفتاب کلوت ایران و جهان را به گونه‌­ای متفاوت خواهید دید. از همان زمان  که تصمیم به سفر گرفته­‌اید با شما همراه خواهیم بود و تا پایان سفر از شما پشتیبانی خواهیم کرد. برای صفر تا صد سفر شما برنامه‌­ریزی کرده‌­ایم. با تیم جهانگردی و ایرانگردی آفتاب کلوت همراه شوید تا به­‌گونه‌­ایی متفاوت سفر را تجربه کنید.