میدان ریگستان

1402/09/20


xx بازدید

میدان ریگستان

آیا شما نیز به دنبال بازدید از میدان ریگستان هستید؟ آیا می‌دانید بهترین زمان بازدید از میدان ریگستان کی می‌باشد؟ از شما دعوت می‌نماییم که ما را تا آخر مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار ارزنده‌ای را در این خصوص به دست آورید.

میدان ریگستان یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر باستانی سمرقند می‌باشد که این میدان مربوط به دوران تیموریان بوده و از یکی از عمومی‌ترین میدان‌های این شهر نیز محسوب می‌شود که در زمان‌های قدیم مردم برای شنیدن مهمترین اخبار و اتفاق‌ها در اطراف این میدان جمع شده و اطلاعات لازم را دریافت می‌کردند. ریگستان مربوط به نام یک رودخانه‌ای می‌باشد که در زمان‌های دور محل این میدان یک رودخانه بوده است که بعد از خشکیدن آن، با استفاده از ریگ‌های این رودخانه اقدام به ساخت و تاسیس این میدان ساختند. توجه داشته باشید که هر ساله جشنواره‌های بسیار مختلف در اطراف این میدان برگزار می‌شود که شرکت در این جشنواره‌ها بسیار دلنشین و بی نظیر می‌باشد. لازم است بدانید که اطراف میدان ریگستان را جاذبه‌های گردشگری و باستانی بسیار زیادی تشکیل داده است که از مهمترین این جاذبه‌های گردشگری می‌توان به مدرسه شیردار، مدرسه طلاکاری، مدرسه الغ بیگ، مسجد طلا کاری و غیره اشاره کرد. در ادامه مقاله نیز سعی بر آن داریم تا در مورد ریگستان را توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

 

میدان ریگستان در حال حاضر

زیبایی و جذابیت بسیار بی‌نظیر و دوست داشتنی میدان مذکور سبب شده است تا هر گردشگری با مشاهده آن حیرت زده شده و گذر تاریخ را به خوبی درک و لمس نماید. شهر سمرقند یکی از مهمترین و تاریخی‌ترین شهرهای جهان بوده است که هر بازرگان معروف جهانی در زمان‌های دور یکبار هم که شده گذر آن به این شهر خورده است. امروزه نیز میراث فرهنگی محلی این شهر با بازسازی و تعمیرات بسیار متعدد در ساختمان‌های اطراف میدان ریگستان توانسته است زمینه و بستر بسیار خوبی را برای بازدید گردشگران و مسافران به ارمغان آورد. توجه داشته باشید که این میدان در طول سال‌های بسیار طولانی مورد حملات و حوادث طبیعی متعددی واقع شده بود و همین امر نیز سبب شد تا نیاز به بازسازی داشته باشد.

 

اطلاعاتی بازدید از میدان ریگستان

گردشگران و مسافرانی که به دنبال بازدید از میدان ریگستان را دارند می‌توانند از راه‌های بسیار مختلف، خود را به شهر سمرقند رسانده که برای این امر می‌توانند از هواپیما، قطار و جاده استفاده کرده و خود را به راحتی به این شهر و بازدید از این میدان برسانند. توجه داشته باشید که فاصله بخارا تا سمرقند نیز در حدود 270 کیلومتر می‌باشد. بازدید از این میدان نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای بوده و گردشگران و توریست‌ها می‌توانند رایگان این میدان و جاذبه‌های باستانی و تاریخی این میدان را مورد بازدید خود قرار دهند. شما نیز می‌توانید به راحتی شهر سمرقند را به عنوان مقصد گردشگری خود قرار داده و در اولین فرصت به دست آمده بازدید از این جاذبه بی‌نظیر را در اولویت‌های خود قرار دهید. همچنین می‌توانید قبل از سفرتان نیز اطلاعاتی را در مورد تاریخچه‌ی میدان ریگستان به دست آورده و در هنگام سفر به این مکان با آگاهی بیشتری از آن بازدید داشته باشید. همچنین در هنگام سفرتان حتما دوربین عکاسی حرفه‌ای خود را به همراه داشته باشید تا از این طریق بتوانید زیباترین و شگفت انگیزترین تصاویر را به ثبت برسانید تا آلبوم گردشگری خود را زیباتر نمایید.