ساحل کوردون

1402/09/20


تورهای شامل این جاذبه

xx بازدید

مکان: ساحل کوردون

شاخصه: ساحل زیبای شهر ازمیر

 

گشت‌وگذار در ساحل زیبای کوردون در ازمیر از تجربه‌های بی‌نظیر و نابی است که تجربه‌ی آن دلچسب و جذاب خواهد بود. ازمیر، شهری جادویی و زیبا در ترکیه است. اصلی‌ترین و معروف‌ترین خیابان ازمیر، خیابانی‌ با نام آتاتورک است که در امتداد ساحل قرار دارد. اهالی محلی به این خیابان، کوردون می‌گویند. قدم‌زدن در خیابان کوردون و ساحل کوردون، سرگرمی ازمیری‌هاست. ساحل کوردون، اسکه‌ای بسیار زیباست؛ چمن‌کاری و نخل‌های استوار، در مجاورت دریای اژه‌ی خوش‌رنگ، شب و روز این ساحل زیبا را تبدیل به خاطره‌ای به‌یادماندنی برای شما خواهد کرد.

   قدم‌زدن در ازمیر

 

  ازمیر بندری زیبا در دریای اژه است؛ ازمیر با آب و هوای مدیترانه‌ای و مطبوعش، تاریخ کهن و آثار باستانی زیبا، سواحل آرام و روح بخش، حسابی از شما دل‌ربایی می‌کند. ازمیر شهر روزهای شاد و رنگی و شب‌های زنده و پر شور است. به هر جای ازمیر که نگاه کنید، کافه‌ی مهیجی می‌بینید که مردمی مهربان و خوشرو درکنار هم نشسته‌اند. جاذبه‌های ازمیر مانند ساحل کوردون، سواحل ماسه‌ای، شهر تاریخی افس، سنگ نوشته‌ی کوه سیپیلوس، برج ساعت ازمیر، بازار رنگی و سنتی کمارالتی درمجموع آن را به شهری جذاب و دیدنی تبدیل کرده‌است که هر لحظه شما را قلقلک می‌دهد.

   ساحلی به‌نام کوردون

 

   وقتی در ساحل کوردون قدم می‌زنید دیدن صورت‌های بشاش و شاد مردمی که لباس‌های رنگی به تن دارند شما را به وجد خواهد آورد. اگر عشق خرید هستنید و هوس یک خرید درست‌وحسابی کرده‌اید از بوتیک‌ها و فروشگاه‌های ساحلی غافل نشوید. اگر به‌دنبال آرامش دریا و ساحل هستید،  لطافت ساحل فیروزه‌ای سرمستتان می‌کند.

برای گپ و گفتی لذت‌بخش با عزیزانتان ما کافه‌های رنگی و مهیج کوردون را پیشنهاد می‌کنیم تا ساعاتی استراحت کنید و قهوه‌ی ترک بنوشید و گپ بزنید. عطر غذاهای وسوسه‌انگیز ترکی مثل کباب، دلمه، بورک و ساندویچ‌های رنگارنگ یکی دیگر از بهانه‌های سر زدن به این بهشت رویایی در ازمیر است.

جادوی کوردون

 

  شک نکنید که جادوی ساحل کوردون جوری شما را مسخ می‌کند که هیچ‌گاه از قلبتان بیرون نخواهد رفت. تماشای ساحل دیدنی و کشتی‌های باشکوه شناور روی دریای سبزآبی، نزدیک غروب و عشق‌بازی امواج نارنجی خورشید بر آبی آب‌ها شما را سرشار از حس هیجان و لذتی وصف‌ناشدنی خواهد کرد. شب‌های ازمیر فرصت خوبی‌ست تا در ساحل قدم بزنید و نقره‌ای ماه بر نیلی آب‌های ازمیر، شما را در خود حل کند.

میدان کناک قلب شهر ازمیر است؛ از آنجا تا تفرجگاه ساحلی کوردون و گمرک‌خانه‌ (کناک پیر) راه زیادی نیست. قدم بزنید و برای دیدن این همه زیبایی، با تمام وجود چشم شوید. ازمیر رویایی با افسانه‌ها و بناهای تاریخیش، شما را به افسانه‌ای خواهد برد که در آن، همه چیز معرکه است.

  خط ساحلی کوردون
 

  خط ساحلی کوردون که از تماشایی‌ترین خطوط ساحلی ازمیر است با کالسکه‌های براقش شما را به یاد سیندرلا می‌اندازد و شبی زیبا خلق می‌کند. در ازمیر می‌توانید روزها در سواحل آفتاب بگیرید و آرامش را به خودتان هدیه کنید و شب‌ها هیجان زندگی شبانه را در کافه‌های ترک به تماشا بنشینید. اگر رویای سفر به ازمیر در سرتان افتاده و قلبتان از هیجان ساحل کوردون می‌تپد،کلوت با افتخار هم‌قدم شما در سواحل‌ ماسه‌ای ازمیر و آبی آب‌های اژه خواهد بود.