بازار کمارالتی

1401/07/13


xx بازدید

مکان: بازار کمارالتی

شاخصه: بازاری قدیمی در ازمیر

   بازار کمارالتی خوش آب‌ورنگ، بازاری بزرگ و زیبا در ازمیر ترکیه است. اگر در هر مسافرتی که می‌روید، خرید برایتان اهمیت ویژه‌ای دارد؛ بازار کمارالتی ازمیر را از دست ندهید. بازار کمارالتی، بازاری سنتی است که به شما حس آشنایی و راحتی می‌دهد. بازار کمارالتی، حتی شما را مجبور به خرید هم نمی‌کند! فقط می‌توانید در فضای زیبا، رنگی و پرزرق و برقش قدم بزنید؛ با فروشندگانش معاشرت کنید و با گوشه‌ای از فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه آشنا شوید.

   ترکیه و شهری به‌نام ازمیر

   ترکیه، از آن کشورهای وسوسه‌انگیز برای سفر است. ترکیه با مردم مهربان و مهمان‌نوازش، غذاهای لذیذ و معروفش، مانند: دلمه‌ها، کباب‌ها، بورک‌ها و ساحل زیبا و آب‌های شفاف نیلی و هوای مطبوعش هرسال شاهد توریست‌های زیادی است. ترکیه با طبیعت سرسبز مدیترانه‌ای و بناهای تاریخی خوش ساخت، ترکیبی از تاریخ، هنر، معماری و مناظر بکر است که سفر به آن شما را سرشار از هیجان، خوشی و لذت خواهد کرد. ازمیر خوش آب و هوا، از دیدنی‌ترین شهرهای ترکیه است. ازمیر با سواحل ماسه‌ای و آثار تاریخی خودش، چنان دل از شما خواهد برد که تا سفر بعدی به آن، آرام و قرار نخواهید داشت.

   خوراکی‌های بازار کمارالتی

   خوراکی‌های بازار کمارالتی، وسوسه‌انگیز و هیجان‌آور هستند؛ از شیرینی‌های ازمیری گرفته تا غذاهای دریایی و زیتون‌های درشت و سیاه هوس برانگیز، آبنبات و شکلات و ادویه‌جات خوش عطر، مربا و ترشی‌های جذاب و غیره در بازار کمارالتی موجود است که می‌توانید هم نوش جان کنید و هم برای عزیزانتان که با دیدن خوراکی سرخوش می‌شوند، سوغات بیاورید. در بازار پر از رستوران و کافه است؛ در کافه‌هایش لم دهید و قوه‌ی ترک عالی سفارش دهید و استراحتی جانانه کنید.

 بازار سنتی کمارالتی

  بازار کمارالتی، بازاری سنتی و قدیمی است؛ مسیری که در دو طرفش، مغازه‌های فروش اجناس کهنه و عتیقه، لباس فروشی‌ها، مغازه‌های صنایع دستی و فرش، مغازه‌های زیورآلات زیبا و نقره‌جات و غیره فراوان است. مغازه‌هایی پر از ظروف زیبا با نقوش گل و جام‌های رنگی، به بازار رنگ، نور و جلوه‌ی خاصی بخشیده‌اند و بازار را سرشار از انرژی کرده‌اند. بازار زنده و پرجنب و جوش است و شما را پر از هیجان و خوشی خواهد کرد. در بازار سری به مغازه‌های فروش لباس‌های عثمانی رنگی و جذاب بزنید؛ حتما برایتان جالب خواهند بود.

کیزلارآگاسی هانی، پرطرفدارترین قسمت بازار کمارالتی

   پرطرفدارترین قسمت بازار کمارالتی، کیزلارآگاسی هانی است؛ کاروانسرایی با معماری عثمانی که زیر سقف سربی‌اش، سوغات فروش‌ها، قرارگرفته‌اند. کافه‌های آن‌جا، جایی دنج و عالی برای نوشیدن فنجانی چای است. غیر از جواهرفروشی‌ها و فرش فروشی‌ها که سرپوشیده‌اند، بیشتر مغازه‌های کمارالتی در فضایی باز دایر است. فروشگاه‌های لباس، چرم، جواهر و لوازم آرایشی، بهداشتی و غیره اجناس خود را با قیمتی مناسب به فروش می‌رسانند.

   بازار اصیل کمارالتی

   بازار اصیل کمارالتی با بافت قدیمی و محلی‌اش، شما را مجذوب خود خواهد کرد؛ رنگ، نور و زندگی در این بازار موج می‌زند. در این بازار با مردم ترکیه و فرهنگشان آشنا خواهید شد و سرشار از شوق زندگی خواهید شد. وسایل سنتی ترکیه از جمله: لوسترهای رنگی و غیره در بازار به فروش می‌رسند و شما را مجذوب خود می‌کنند. این بازار شما را جادو می‌کند و گویا به بازارهای قدیمی قصه‌های مادربزرگ‌ها رفته‌اید که در آن‌ همه چیز پیدا می‌شود. در سفر به ازمیر تاریخی و رؤیایی، داشتن روزی خوش را در بازار کمارالتی از دست ندهید؛ بازاری با سقف قوس‌دار آجری، رنگین و پرجنب و جوش که به شما شادابی می‌بخشد و برایتان سرگرم کننده است. همسفر با کلوت در بازار کمارالتی قدم بزنید و جادوی این بازار را از نزدیک ببینید.