ونیز

1402/12/02


xx بازدید

ونیز رمانتیک، شاعرانه و شناور بر آب های زیبا

ونیز را همچون عروسی از دیار آبها در شمال کشور ایتالیا، واقع در جنوب قاره اروپا می‌بینید که به منزله نمادی از جاذبه‌های تماشایی رخ‌نمایی می‌کند. شهر ونیز این قطب زیبای گردشگری ایتالیا است که به عنوان شهر آبها، شهر پل‌ها و شهر کانال‌ها سر پرآوازه‌ای دارد. حالا زمان آن است که کوله‌بار سفر ببندید و همراه با آفتاب کلوت، رهسپار سرزمین شگرف و پررمز وراز ونیز بشوید. آنگاه با لذتی بی‌حد به بازدید از بناهای تاریخی، کاخ ‌های افسانه‌ای و یا حتی جشنواره‌های معروف ونیز، بپردازید. در بررسی از ونیز، این دیار سحرانگیز خفته در آبهای نیلگون همراه ما باشید.

 

ونیز ایتالیا

 

شهر ونیز (Venice City) سرزمینی برای عشاق

شاید باید ونیز را، به سرزمین قایق‌ها نیز بشناسید. شهری که رفت و آمد بین 117 جزیره کوچک آن، به شیوه تردد با انواع قایق‌ و از طریق کانال‌ها امکانپذیر است. یکی از معروفترین اقسام قایق را، گوندولا ( (Gondola می‌نامند. شما در سفری جذاب و دوست‌داشتنی با گوندولا‌ها، زوج‌های جوان را می‌بینید که شانه به شانه یکدیگر غرق در تماشای مناظر هیجان‌انگیز از ونیز در زیر پل‌ها در حین قایق‌سواری  لذت‌بخش خود هستند. البته احتمالاً می توانید، شاهد اتوبوس‌های آبی و حتی تاکسی‌های آبی نیز باشید. راستی اگرچه ونیز دارای قدمتی بسیار است، اما علی‌رغم این موضوع نمونه کامل یک ساختار شهری تمیز و زیبا را جلوی دیدگان مشتاق شما ظاهر می‌سازد. حتی با شوق و ذوق بسیار می‌توانید، جاذبه‌های تاریخی ونیز را در ناحیه مرکزی آن ببینید که حال و هوای سنتی را  نیز به نمایش می‌گذارد. بهتر است بدانید که این جاذبه‌های گردشگری را، اغلب در حواشی گراند کانال ونیز خواهید دید که امکان اتصال 150 کانال از 177 کانال کوچک شهر را فراهم می‌آورد.

 

باز هم شناختی بیشتر از شهر سحر انگیز ونیز

در شهر ونیز، همه چیز رنگ و نمایی از زیبایی می‌یابد. نظیر دیداری از جزیره بورانو، با شکل و شمایل خانه‌های رنگین کمانی زیبای آن که در اطراف شهر قرار دارد. حتی می‌توانید خود را به پیاده‌روی در این جزیره فوق‌العاده مشغول و یا به خریدی دوست‌داشتنی از فروشگاه‌های جزیره بپردازید. صبر کنید، زود است که گشت و گذار را در جزایر ونیز خاتمه ببخشید. همچنین می‌توانید ساعات لذت‌بخش و دلپذیری را در ساحل آرامش‌بخش لیدو سپری سازید. آنگاه با قوایی تازه و آسایشی جانانه، به بقیه سفر و ماجراجویی‌های سرمستانه ونیز بپردازید.

 

معماری شگرف خانه ها در شهر ونیز

شما شاهد شاهکار و عظمتی عجیب و هیجان‌انگیز، در هنر معماری و ساخت خانه‌های شهر ونیز هستید. خانه‌هایی که بر آب بنا می‌گیرند و سالهاست دوام و بقا دارند. این بندر بزرگ ایتالیا را که یک مرکز قدیمی گردشگری است، با  خانه‌هایی استوار  بر ستون‌های چوبی که در ماسه‌های زیر آب فرو رفته‌اند، خواهید دید. آنگاه در اثر وجود آبهای شور دریا از رشد باکتری، قارچ و در نتیجه پوسیدگی چوبها جلوگیری می‌شود. در کاخ‌ها و خانه‌های سلطنتی اثراتی از زیبایی‌های معماری بیزانس، گوتیک و باروک را ملاحظه می‌کنید، که نقشی از معماری را در ونیز با تلفیقی از زیبایی، به شکلی مهیج تجلی می‌دهند.

 

ونیز ایتالیا

 

پیشینه‌ای به اختصار از ونیز

باید بدانید که ونیز را، می‌توانید به شکل جزیره‌ای کوچک در خلیجی از تالاب ونتزیا در حاشیه دریای آدریاتیک (Adriatic) ببینید. ونیز و تالاب آن، 800 سال پس از میلاد مسیح شکل جدید خود را یافتند. گرچه مشاغلی مانند ماهیگیری در این مناطق وجود داشت، ولی با آمدن رومیان منطقه رونقی افزون یافت. بعدها مردم از ترس حمله اقوامی مانند ژرمن‌ها، از این منطقه به عنوان پناهگاه استفاده و بتدریج شهر ونیز در وضعیت امروزی ظاهر شد. یادتان باشد که لذت و خوشی حیرت‌انگیز این سفر را، با بازدید از کلیسای سنت مارک و برج ساعت آن، همچنین کاخ زیبا و بی‌بدیل قصر دوک و ... کامل کنید. البته هنر ثبت خاطرات شیرین از ونیز را، با عکاسی هنرمندانه خود دوامی همیشگی ببخشید.