کلیسای سانتا ماریا دل ساسو

1398/07/27


xx بازدید

مکان:  کلیسای سانتاماریا دل ساسو

شاخصه: کلیسایی به سبک قرون وسطا

 

زیبایی خیره ­کننده‌ی کلیسای سانتا ماریا دل ساسو

زیبایی خیره‌کننده‌ی کلیسای سانتا ماریا دل ساسو، هر ساله گردشگران زیادی را به سوی سوئیس و این کلیسای خوش ساخت و زیبا می‌کشاند. کلیسای سانتا ماریا دل ساسو در روستای قرون وسطایی مورکوت، نزدیک به نیلی دریاچه‌ی لوگانو قرار دارد. گنبدهای کلیسای سانتا ماریا دل ساسو چون گوی‌های رنگین بر برف­های کوه‌های آلپ می‌درخشند و صدای ناقوسش، هیجان و اشتیاق را به قلب شما سر ریز می‌کند. مناظر اطراف این کلیسا به قدری زیبا، رنگین و سراسر بیشه، گل، درخت و کوه است که در نگاه اول، حس می‌کنید، وسط یک نقاشی بی­نظیر ایستاده‌اید. حتی از اسم کلیسای سانتا ماریا دل ساسو هم واضح است که دل از شما خواهد‌ربود.

 

سوئیس زیبا

سوئیس از زیباترین کشورهای اروپایی است و چون جواهری هزار رنگ از سبزی جنگل، رنگینی گلها و فیروزه‌ای دریاچه‌ها در دل کوهستان سفید از برف آلپ، می‌درخشد. آب و هوای معتدل، پاک و مطبوعش، هر مسافری را سر ذوق می‌آورد. جاذبه‌های فراوانش نظیر: روستای مورکوت، آپنزل بهشتی، خانه‌های رنگین لوسرن، منطقه‌ی بی ماشین زرمات، دریاچه و فواره‌ی ژنو و کلیسای سانتا ماریا دل ساسو و... هرکسی را برای دیدنش وسوسه می­کند. سوئیسُ همزمانی بکری روستایی و هیاهوی شهری است و همین نکته بر جذابیتش می‌افزاید.

 

معماری کلیسای سانتا ماریا دل ساسو

معماری کلیسای سانتا ماریا دل ساسو پر از هنر و اعجاز است؛ معماری رنسانسی شامل: تزئیات و نقاشی دیوارهایش، کاشی‌های رنگی سقفها و گنبدش و درهای آذین شده با نقوش رومی‌اش، شما را مبهوت و آرام خواهد کرد. در این کلیسا در گوشه‌های دور از تاریخ می‌گردید و هر لحظه از دیدن رنگی و نمایی شگفت‌زده می‌شوید. این کلیسای وسیع در کنار میدانی زیبا با مجسمه‌ی چوبی مریم مقدس، نگاه‌ها را به خود خیره و دلها را آرام می‌کند. داخل کلیسا با تزئینات گچ بری فوق العاده و نقاشی‌های بی نقص، شما را جادو خواهد کرد. هیجانی که از دیدن این کلیسا، قلبتان را لبریز می‌کند، هیچگاه فراموش نخواهید کرد.

 

تاریخچه‌ی کلیسای سانتاماریا دل ساسو

درباره‌ی تاریخچه‌ی کلیسای سانتا ماریا دل ساسو، شنیده شده‌است که یک راهب فرانسیسی، طی مکاشفه‌اش و دیدار با مریم مقدس، تصمیم به ساختنش می‌گیرد. همین داستان بر اعجاز، شکوه و معنویت این کلیسای قرن 13 می‌ا‌فزاید و قدم زدن در آن حیرانتان می‌کند. ساختنش از سالهای 1470 تا 1478 به طول می‌انجامد. تقابل هنر، معماری، تاریخ و معنویت در جای جای این کلیسا دیده می‌شود و حضورش در قطعه‌ای از بهشت سوئیس، آن را به مکانی همه چیز تمام تبدیل می‌کند و دیدنش به پرواز تا سوئیس خوش بر و رو می‌ارزد.

 

از شرکت کلوت تا کلیسای سانتا ماریا دل ساسو

از شرکت کلوت تا کلیسای سانتا ماریا دل ساسو، راهی نیست! با لبخند وارد شوید؛ با اطمینان بلیطتان را بخرید و به سوی سوئیس به پرواز در‌آیید. در تابستان معتدل سوئیس، در میان کوهها، دریاچه‌ها، دهکده‌ها، جاده‌های جادویی و کلیسا و بناهای قرون وسطاییش بخرامید و عطر طبیعت، سکوت کوهستان آلپ و  فروتنی مردمش را در خود جای دهید. برای رسیدن به کلیسا، از  جاده‌ای رؤیاگون گذر می‌کنید و به کلیسایی با شکوه می‌رسید. غذاها و خوراکی‌های سوئیس برای دوست داران خوردن، جذاب و نو خواهد بود. در سوئیس، آنقدر میدان، فواره‌های زیبا و خانه‌‌‌های رنگی خواهید که تصویرش در ذهنتان، همیشه پررنگ خواهد ماند. عکاسان بعد از بازگشت از سوئیس، گنجینه‌ای معرکه از عکس و معماران،  ذهنی سرشار از ایده با خود به کشورشان خواهند آورد.