روستای قرون وسطایی مورکوت

1402/07/10


xx بازدید

مکان: روستای مورکوت

شاخصه: روستایی به سبک قرون وسطا در سوئیس

   روستای جادویی مورکوت

   روستای قرون وسطایی مورکوت جادویی از جاذبه‌های سوئیس است. روستایی کوچک اما با شکوه و مستحکم. وقتی به روستای مورکوت، قدم می‌گذارید، گویا فرشته‌ای با عصای جادویی شما را جادوی خود کرده و به قرن 16 و قرون وسطی پرتاب می‌کند.

روستای قرون وسطایی مورکوت در ساحل دریاچه‌ی لوگانو و در سایه‌ای از کوهستان وهم انگیز آلپ واقع شده است. آب‌و‌هوای مدیترانه‌ای این مناطق، پوشش‌های گیاهی خیره‌کننده و طبیعتی ناب را در روستای قرون وسطایی مورکوت رقم زده‌است.

سوئیس دوست‌داشتنی

   وقتی بر سوئیس مرتفع  و کوهستانی قدم می‌گذارید، گویا بر کارت پرستالی از کوه، دریاچه و بیشه وارد شده‌اید. طبیعت، سبزی و اعجاز تمام نشدنی سوئیس مبهوتتان خواهد کرد. می‌توانید لباس‌های رنگی خنکتان را در تابستان معتدل سوئیس به تن کنید و درست مثل هایدی در دل کوه‌های بلند و با شکوه آلپ، بدوید و سرشار از آرامش و شادی شوید. قدم زدن در روستاهای زیبای دره‌های آلپ مانند روستای شگفت‌انگیز مورکوت، برگون و غیره حسی سرشار از مستی و سرخوشی بیش از حد را نصیبتان می‌کند. طبیعت کوهستانی و هیجان‌انگیز سوئیس شامل کلبه‌های قرمزرنگ در دل جنگل‌زاری وسیع و زیر آسمانی فیروزه رنگ و ابرناک که با کوهستان‌های برفی احاطه شده چیزی نیست که به‌آسانی بتوانید از آن بگذرید!

   روستای قرون وسطایی مورکوت

   روستای مورکوت، با سبک معماری و هنر قرون وسطایی‌ش مجذوبتان می‌کند. قلعه‌ها و قصرهای باریک و بلندش با سقف‌های نوک تیز فرورفته در دل آسمان، کلیسای سانتا ماریا دل ساسو، خانه های قدیمی با سقف‌های قرمزرنگ و پنجره‌های چوبی، بناهای سنگی و محکم، همه و همه شما را به گوشه‌ای از تاریخ در گذشته‌های دور می‌برد و نفستان را از زیبایی بند خواهد آورد. قدم‌زدن در خیابان‌های باریک و کوچه پس‌کوچه‌های سنگفرش شده‌ی روستای مورکوت، حس آرامش و سرزندگی به شما می‌بخشد. مورکوت با بازارچه‌های ساحلی پر از صنایع دستی و هنری از هرکسی دل می‌رباید.

   سوئیس پر از اعجاز و سحر است!

   سوئیس پر از اعجاز و سحر است. هم‌زمانی زمستان و بهار را در آن می‌بینید و خیره می‌مانید. کوهستانی پوشیده از برف‌های زمستانی که در کمترین فاصله از آن، بیشه‌ای بهاری و سبز شما را میخکوب می‌کند و اسیر جادوی طبیعت خواهید شد. باید در گوشه‌ای دنج و آرام از اعجاز درختان متنوع، گل‌های رنگین، دریاچه‌های نیلی و سکوت کوهستان بنشینید و با مراقبه، سرشار از خلاقیت، نشاط و سرخوشی شوید. آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای روستای قرون وسطایی مورکوت، باعث ایجاد گونه‌های طبیعی بکر و بی‌مانندی شده است. در این روستای معرکه، دیدار از باغ‌ها و نمایشگاه‌های گیاه‌شناسی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

   پرواز به‌سوی مورکوت رؤیایی

   موکورت، هم‌زمانی طبیعت، هنر، معماری و تاریخ است. شگفتی طبیعت و فضا شما را به وجد خواهد آورد. می‌توانید در کافه‌های رنگی خیابان‌هایش گشت‌وگذار کنید و از خوراکی‌های محلی نوش‌جان کنید و استراحتی شیرین و دلچسب داشته باشید. از خوراکی‌های جذاب و دلربای سوئیسی غافل نشوید و شام رمانتیک پاستتلی را شبی در سوئیس پر زرق و برق، کنار عزیزانتان نوش جان کنید. انتخاب روستای موکورت به‌عنوان زیباترین روستای سوئیس در سال 2016، دیگر جای تردیدی برای شما نمی‌گذارد تا با لبخند هم‌سفر و هم‌قدم با کلوت راهی سوئیس شوید.