شهر لوگانو

1402/01/11


xx بازدید

مکان: لوگانو

شاخصه: شهری در جنوب سوئیس

 

موقعیت جغرافیایی لوگانو

شهر لوگانو در جنوب کشور سوییس و در منطقه تیچینو قرار دارد و در همسایگی کشور ایتالیا واقع شده است، همچنین این شهر در مجاورت کوه‌های آلپ و دریاچه لوگانو می‌باشد و به همین دلیل دارای منظره طبیعی زیبا و آب و هوایی معتدل است.

 

زبان و فرهنگ لوگانو

لوگانو در مجاورت کشور ایتالیا واقع شده است، به همین دلیل زبان و فرهنگ مردم این شهر ایتالیایی است. حتی معماری و سبک زندگی مردم این شهر نیز تحت تأثیر مجاورت با ایتالیا قرار گرفته است و همه چی به نوعی رنگ و بویی ایتالیایی به خود گرفته است.

 

فستیوال‌های لوگانو

سالانه در شهر لوگانو فستیوال‌های مختلفی برگزار می‌شوند؛ فستیوال موسیقی جاز و فستیوال موسیقی بلوز از مهم‌ترین رویدادهای این شهر در فصل تابستان به شمار می‌روند که به ترتیب در اواسط و اواخر تابستان برگزار می‌شوند و سالانه گردشگران زیادی جهت حضور در این فستیوال‌ها به این شهر مسافرت می‌کنند.

 

معماری لوگانو

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، شهر لوگانو به خاطر دارا بودن طبیعت بکر و فستیوال‌های مختلف، سالانه گردشگران زیادی را جذب می‌کند، علاوه بر این‌ها، معماری این شهر نیز تحت تأثیر معماری ایتالیایی قرار گرفته است و به همین دلیل بافت این شهر نیز بسیار زیبا و تاریخی است.

 

جاذبه‌های گردشگری

لوگانو تعداد زیادی جاذبه گردشگری زیبا و چشم‌نواز دارد که باعث شهرت جهانی این شهر شده‌اند و سالانه گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان را به سوی این شهر زیبا و خوش آب و هوا در جنوب کشور سوییس می‌کشانند. این جاذبه‌های گردشگری به قرار ذیل هستند:

 

شهر قدیمی لوگانو

شهر قدیمی لوگانو در بین سه میدانی که در اطراف تالار این شهر قرار گرفته‌اند، خودنمایی می‌کند. در این قسمت شهر کلیسای تاریخی لوگانو قرار گرفته است. درون این کلیسا نقاشی‌های زیبایی بر روی دیوار به چشم می‌خورند که روح عاشقان به هنر را جلا می‌دهند. همچنین، از خیابان‌های پر پیچ و خم این منطقه شهر می‌توانید به دریاچه زیبای این شهر بروید و از طبیعت آن لذت ببرید.

 

پارک‌های دریاچه لوگانو

در منتهی الیه دریاچه لوگانو پارک‌هایی زیبا و سرسبز قرار گرفته‌اند که دارای درختانی بلند و باغ‌های گل خوش رنگ و لعابی هستند، همچنین کاخ مرکز کنوانسیون و ویلای چانی از جمله مکان‌های زیبای این ناحیه به شمار می‌آیند.

 

سانتا ماریا دلی آنجلی

این مکان کلیسای یک صومعه قدیمی در شهر لوگانو است و در انتهای یکی خیابان‌های معروف این شهر که از مراکز خرید اصلی آن به حساب می‌آید، واقع شده است. درون این کلیسا گنجینه‌های هنری تیچینو و نقاشی‌های دیواری که توسط برناردینو لوینی کشیده شده‌اند، به چشم می‌خورند.

 

دهکده ساحلی گاندریا

گاندریا دهکده‌ای ساحلی در لوگانو است و طراحی آن به گونه‌ای است که برای رفتن به مرکز آن از اتومبیل نمی‌توانید استفاده کنید. درختان زیتون جلوه‌ای خاص به این دهکده بخشیده‌اند و به همین دلیل به گاندریا گذرگاه زیتون نیز گفته می‌شود.

 

 کوه مونته بِره

کوه زیبای مونته بره در منتهی الیه شمالی شهر لوگانو به چشم می‌خورد و برای رفتن به قله آن می‌توان از پیاده‌راه باریکی که تعبیه شده یا تله کابین استفاده کرد. در قسمت شرقی این کوه نیز دهکده بره قرار دارد که دارای معماری سنتی و جذابی است.

 

کوه سن سالواتوره

این کوه ارتفاع چندان زیادی ندارد و ارتفاعش تنها برابر با 912 متر است، اما یکی از جاذبه‌های گردشگری لوگانو به حساب می‌آید. سن سالواتوره در رشته کوه آلپ قرار دارد و منظره طبیعی زیبای آن جلوه خاصی به این شهر بخشیده است.

 

اگر علاقمند به سفر هستید و می‌خواهید از محیطی زیبا و تاریخی دیدن کنید، پیشنهاد کلوت به شما شهر زیبای لوگانو در کشور سوییس است که با توجه به آنچه که در بالا گفته شد، تجربه‌ای فراموش نشدنی برایتان رقم خواهد خورد.