روستای قرون وسطایی گرویر

1402/09/18


xx بازدید

سفری به گذشته در روستای قرون وسطایی گرویر

اگر می­‌خواهید سفری به دوران روم باستان داشته باشید، روستای قرون وسطایی گرویر را از یاد نبرید. درست در قلب سوئیس و در مجاورت رشته کوه­‌های آلپ روستایی را خواهید دید که اعتبار و زیبایی خود را از قرون وسطی می­گیرد. سوئیس کشوری است واقع  در اروپای غربی و با کشورهای آلمان، اتریش، ایتالیا و فرانسه همسایه است.  دهکده قرون وسطایی گرویر در ایالت فریبورگ سوئیس قرار گرفته، آب و هوای اقیانوسی داشته و تابستانی معتدل دارد.  این روستا در قسمت بالایی رود سارینه واقع شده و از این رو منظره بی‌نظیری از معماری قدیمی، رود و سرسبزی خواهید دید.

زمانی که به روستای قرون وسطایی گرویر پا می‌گذارید، متوجه خواهید شد که اکثر ساکنین آن مهاجر بوده و زبان فرانسه را به عنوان زبان اول خود انتخاب کرده­‌اند. آلمانی، پرتغالی، ایتالیایی و رومانیایی دیگر زبان­‌های رایج در این منطقه هستند.

 

جاذبه‌­های روستای قرون وسطایی گرویر

زیبایی منطقه‌­ی روستای قرون وسطایی گرویر به تنهایی کافی است تا وسوسه تدارکات سفر به این دهکده را مهیا کنید. شگفت زده خواهید شد اگر بدانید این روستای تاریخی یکی از بهترین موزه‌­های تبتی را به خود اختصاص داده است. این موزه شامل مجموعه‌­های جذابی از مجسمه‌­های بودایی است که قدمت آنها به قرون ششم و هفتم باز می­‌گردد. در این موزه بیش از سیصد شی تاریخی مربوط به منطقه تبت وجود دارد. این موزه به همراه موزه منطقه‌­ای در قلعه­‌ای تاریخی قرار دارد.

با سفر به روستای قرون وسطایی گرویر، به راحتی قدم به دل تاریخ خواهید گذاشت. در این منطقه تمام ساختمان و خانه‌­ها حال و هوای قدیمی خود را حفظ کرده‌­اند. برخی از گردشگران تصور می­‌کنند، حفظ ظاهر روستا، یک تله توریستی است و عده­‌ای دیگر معتقدند که اگر می­‌خواهید سفری به گذشته داشته باشید، دهکده قرون وسطایی گرویر می‌­تواند یکی از بهترین انتخاب­‌ها باشد. نظر شما هر چه که باشد با ورود به این دهکده با خیابان­‌هایی روبرو خواهید شد که مملو از گل­‌های رنگارنگ است. روستای قرون وسطایی گرویر همان جایی است که معنای واقعی آرامش را خواهید فهمید.

دهکده قرون وسطایی گرویر قطب پنیر در سوئیس است و گفته می‌­شود یکی از بهترین پنیرهای دنیا متعلق به این ناحیه است. استفاده از پنیر در بسیاری از غذاهای این منطقه رایج است.

 

روستای قرون وسطایی گرویر و قلعه تاریخی آن

از دیگر جاذبه‌های گردشگری در روستای قرون وسطایی گرویر، قلعه‌­ای است که قدمت آن به قرن سیزدهم  میلادی باز می‌گردد. این قلعه به گونه‌­ای بنا شده است که کاملا به روستا اشراف دارد. برای رسیدن به این قلعه باید از خیابانی عریض و زیبایی که سنگ‌فرش شده است عبور کنید. تالار قلعه، برج ها، باروها و باغ ها  سفری فراموش نشدنی را برای شما رقم خواهد زد. به منظور جذب گردشگر در این قلعه تاریخی برنامه­‌هایی نظیر کنسرت و تئاتر نیز انجام می­‌شود. زمانی که در این خیابان گام برمی‌­دارید درست در دل تاریخ قرار می­‌گیرید، درست در همان معبری قدم می­‌گذارید که زمانی جولان‌گاه شوالیه­‌های قرون وسطایی بوده است. در حالی‌که در روبرو قلعه و رشته کوه­‌های آلپ را خواهید دید، از معماری ساختمان­‌های اطراف این خیابان نیز غافل نشوید.  زمانی که وارد این خیابان می‌شوید، فقط به چشم‌هایتان فرصت دهید تا زیبایی­‌های این منطقه را در حافظه بصری شما ثبت کنند. آسمان آبی، رشته کوه­‌های آلپ، معماری خاص روستا،  قلعه تاریخی و سنگفرش جاده، رودخانه سارینه و سرسبزی منطقه را فقط باید دید و لذت برد.

با تورهای آفتاب کلوت، گرمای کلوت ایران را به سرزمین کوه­های آلپ ببرید.  شرکت ایران­گردی و جهان­گردی آفتاب کلوت،  برای سفرهای خارجی در تهیه ویزا به شما کمک خواهد کرد تا با تورهای پنج تا ده روزه سفری به یاد ماندنی به نقاط مختلف دنیا داشته باشید.