موزه المپیک

1402/12/02


xx بازدید

موزه‌ی المپیک زوریخ :

موزه‌ی المپیک زوریخ یکی از موزه‌هایی است که از نظر سبک و طراحی با دیگر موزه‌های بسیار تفاوت دارد. افرادی که علاقه زیادی به ورزش دارند می‌توانند از این موزه و آثاری که در آن وجود دارد لذت ببرند. در این موزه نمایشگاه‌های دائمی و موقت بسیاری برگزار می‌شود که تمامی این نمایشگاه‌ها در زمینه ورزش و المپیک می باشد. در موزه‌ی المپیک زوریخ مجسه‌های مختلفی وجود دارد که هر یک از آنها زیبایی منحصر به فردی دارند. این موزه در سال 1993 میلادی تاسیس شده است. شما در این موزه می‌توانید بیشتر از ده هزار اثر مهم در مورد بازی‌های المپیک را مشاهده کنید.

آرشیو تمامی بازی‌های المپیک در موزه‌ی المپیک زوریخ وجود دارد و در واقع این موزه به عنوان یکی از موزه‌های توریستی به شمار می‌رود، به همین دلیل سالانه بیشتر از دویست و پنجاه هزار نفر از این موزه بازدید می‌کنند. کسانی که علاقه زیادی به مشاهده تاریخچه ورزشی دارند می‌توانند به این موزه مراجعه کنند و آثار ورزشی را که مربوط به گذشته است را مشاهده کنند. از آنجایی که این موزه درون پارک بسیار بزرگی قرار گرفته است افراد زیادی که به آنجا می‌روند ندین ساعت را هم در این پارک می‌گذرانند، چرا که پارک آن هم بسیار زیبا و بزرگ است و نام آن هم از نام موزه‌ی المپیک زوریخ برگرفته شده است و به آن پارک المپیک می‌گویند.

 

طبقات ساختمانی موزه‌‌ی المپیک زوریخ :

بازدید کنندگانی که به موزه‌ی المپیک زوریخ می‌روند باید بازدید خود را از طبقه سوم شروع کنند، که این طبقه را المپیک جهانی نام‌گذاری کرده‌اند. در این طبقه می‌توانید اطلاعات بسیاری را در مورد تاریخ بازی‌های المپیکی که در دوران باستان برگزار می‌شده است را مشاهده کنید. همچنین تولدِ بازی‌های مدرن المپیک در این طبقه وجود دارد که بدون شک با مشاهده آنها حیرت زده می‌شوید. بسیاری از بازی‌های المپیک که در گذشته تنها در یونان برگزار می‌شده است در این موزه به تاریخچه آن‌ها پرداخته‌اند و برخی از وسایل بازی آن دوره را هم در کنار تاریخچه آن‌ها قرار داده‌اند.

مشعل دوره‌های مختلف بازی‌های المپیک در همین طبقه موزه‌ی المپیک زوریخ نگهداری می‌شود که در واقع وجود همین مشعل برای تماشاگران فضای مهیج را فراهم کرده است. بازدید کنندگانی که به طبقه دوم می‌روند می‌توانند به موزه بازی‌های المپیک مراجعه کنند و تاریخچه هر یک از این بازی‌ها را مطالعه نمایند. طبقه اول این موزه را به عنوان روح المپیک می‌شناسند، چرا که آثار بسیار بزرگ و نمادین بازی‌های المپیک در این طبقه وجود دارد. در این مجموعه داستان ها و تاریخچه‌های بسیاری وجود دارد که بسیاری از گردشگران مجذوب آن‌ها می‌شوند.

به طور کلی باید بدانید بازدید از موزه‌ی المپیک زوریخ به کسانی که اهل ورزش هستند بسیار توصیه می‌شود، چرا که آنها با مشاهده هر یک از تاریخچه‌های ورزش‌های المپیک شگفت زده می‌شوند و بسیار برایشان جالب است. برای اینکه از این موزه بازدید کنید باید به کشور سوئیس بروید، در این کشور جاذبه‌های توریستی بسیاری وجود دارد که موزه‌ی المپیک زوریخ یکی از همین جاذبه‌های توریستی به شمار می‌رود.