اکو کمپ دورنا

1402/12/06


xx بازدید

مکان: اکوکمپ دورنا  

شاخصه: اقامتگاه محلی در ییلاق ملک‌سویی

 

چند چشمه‌ی­ آب‌گرم در این منطقه وجود دارد که در دامنه‌های سبلان واقع‌شده‌اند؛ آب‌گرم ملک سویی و چشمه‌ی آب‌گرم قینرجه با دمای 86 درجه سانتی‌گراد که به‌عنوان گرم‌ترین آب‌گرم جهان شهرت دارد از معروف‌ترین این چشمه‌ها هستند. گردشگران از مجتمع­های آب درمانی این منطقه برای تسکین و درمان بیماری­های مفاصل و استخوان استفاده می‌کنند.

 

مشخصات اقامتگاه اکوکمپ درنا چیست؟

 

در این منطقه‌ی ییلاقی زیبا 21 واحد اقامتی برای گردشگران تعبیه شده که در ماه­های پرتردد تعدادی چادر کمپینگی به آن اضافه می­گردد. واحدهای اقامتی در انواع مختلف به‌صورت کلبه­های کوهستانی، کاروانسرا، هابیت، چادرهای عشایری و چادر فرانسوی هستند. کلبه­های کوهستانی با حدود 38 مترمربع زیربنا، گنجایش 4 نفر را دارد. این کلبه‌ها در دو طبقه ساخته شده‌اند که تراس در طبقه‌ی بالا و تختخواب­ها در طبقه‌ی پایین است. از امکانات کلبه می‌توان به وجود بخاری گازی، شومینه‌ی هیزمی، لوازم آشپزی و حمام و توالت فرنگی اشاره کرد.         
اتاق­های کاروانسرا به‌صورت یک تخته، دو تخته و سه تخته ارائه می­شود. از امکانات هر اتاق، یخچال، بخاری گازی، حمام و توالت فرنگی است. در مجموعه‌ی کاروانسرا رستوران، محل صبحانه‌خوری و چای‌خانه سنتی وجود دارد.
هابیت­ها دارای 38 متر مربع مساحت بوده و دو خوابه هستند. هر اتاق دارای 2 تخت است. وسایل و لوازم آشپزی و بخاری‌گازی با سرویس بهداشتی اختصاصی ایرانی موجود است.            
چادرهای عشایری شاهسون در ابعاد یک، سه، چهار و 12 نفره ارائه می­شوند. این چادرها، بدون تخت بوده و کف‌خواب هستند. سرویس بهداشتی به‌صورت مشترک با بقیه استفاده می­شود.  
چادرهای فرانسوی در ابعاد 4 نفره در ماه­هایی مثل مرداد و شهریور که تعداد گردشگران بیشتر است، ارائه می­گردد که از سرویس بهداشتی مشترک استفاده می­کنند. صرف صبحانه در مجموعه رایگان است.

               

همسفر کلوت در اکوکمپ دورنا   

   
 

در اکوکمپ دورنا امکان فعالیت­های ورزشی از جمله اسب‌سواری، دوچرخه‌سواری، موتورسواری با کراس و پرواز با پاراگلایدر وجود دارد. در فضای آزاد و دامنه‌ی کوهستانی اقامتگاه، امکان کوهنوردی و راهپیمایی وجود دارد. در زمستان­ها گردشگران می­توانند از امکان اسکی روی برف استفاده کنند.           
گردشگران در حال استراحت در آلاچیق­‌های عشایری می­‌توانند از موسیقی زنده که در محوطه اجرا می­‌شود، لذت ببرند. امکان صرف غذاهای سنتی و محلی عشایری همراه با نوشیدن انواع دمنوش‌­های گیاهان کوهستانی از دیگر امکانات تفریحی اکوکمپ دورنا است.

همسفر با کلوت راهی تور خیاو ومشکین شهر برای بازدید از اکوکمپ درنا می‌شویم.