آبشار شیخ علیخان

1402/12/02


تورهای شامل این جاذبه

xx بازدید

مکان: آبشار شیخ علیخان

شاخصه: آبشاری خروشان در دل زاگرس

آبشار شیخ علیخان جاری و جادویی

   آبشار شیخ علیخان جاری و جادویی، در شهرستان کوهرنگ واقع‌شده است و از زیبایی‌های دیدنی این شهرستان محسوب می‌شود. جریان روان و زلال آب در هرجا و به هر شکلی آرامش‌بخش است؛ اما سرازیرشدن از دامنه‌های کوهی زیبا، سحرانگیز و روح‌افزا هزار بار زیباتر است. شکوه آبشار شیخ علیخان، هوای پاک و سبک این مناطق، نسیمی خنک و مطبوع که به‌دلیل ریزش آب از شیبی تند، پوستتان را نوازش می‌کند؛ یخچال‌های زردکوه، چادرهای عشایر اطراف آبشار شیخ علیخان، این منطقه را به منطقه‌ای جذاب از لحاظ گردشگری تبدیل کرده‌است. این منطقه‌‌ی رنگارنگ و سرشار از گل و گیاه، با عطر گیاهان دارویی، گل‌ها و بوی شگفت‌انگیزش سرمستی و شادابی طبیعت را به‌رخ خواهد کشید.

   شهرستان کوهرنگ، طبیعت شورانگیز زاگرس

   شهرستان کوهرنگ، در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. مرکز این شهرستان، شهر چلگرد است. این شهرستان با جاذبه‌های طبیعی فراوان، چشمه‌های جوشان و آبشارهای پرآبی مانند آبشار شیخ علیخان و آبشار تونل کوهرنگ گردشگران زیادی را از ایران و سراسر دنیا مجذوب خود می‌کند.

کوهرنگ، در هر فصل چیز جدیدی برای رخ نمایی دارد. بهارش با لاله‌های واژگون، تابستانش با داروهای گیاهی اعجازبرانگیز و اسکی تابستانه در قله‌های برفی زردکوه، پاییزش با کوچ عشایر و زمستانش با آب‌ها و آبشارهای قندیل بسته، دلبری می‌کند؛ چشم‌ها را می‌نوازد و روح‌ها را آرام می‌گرداند. محصولات محلی مانند: مواد لبنی، عسل، کشک و قارا در این مناطق برای فروش موجود است و صنایع دستی نظیر قالی و قالیچه‌های رنگی، شما را به وجد خواهد آورد.

‌  در آبشار شیخ علیخان چه چیزی می‌بینید!

   آبشار شیخ علیخان در دوازده کیلومتری چلگرد قرار گرفته‌است و نامش را از روستایی که در آن واقع شده؛ یعنی روستای شیخ علیخان گرفته‌‌است. آبشاری خروشان و پرآب از دامنه‌های شیب‌دار زردکوه که تصویری زیبا و چشم نواز ساخته‌است.

این آبشار بکر و دست نخورده است و گل و گیاه و بیشه‌های اطراف آن شما را غرق شادی و لذت خواهد کرد. گیاهان خوراکی، مفید و معطر اطراف آبشار را بر خنکی مطبوع و دلپذیر هوای اطرافش بیفزایید تا کاملا متوجه شوید که به تکه‌ای خوش سیما و خوش عطر قدم خواهید گذاشت. در ده کیلومتری آبشار، توده‌های نم آب معلق در هوا، سر ذوقتان خواهند آورد. هوای خنک و ملایم آبشار، این منطقه را گزینه‌ی مناسبی برای سفر در تابستان می‌کند؛ هرچند از قندیل‌های بلورین و معرکه‌اش در زمستان نیز نمی‌توان گذشت.

 لذت حضور در طبیعتی بکر

   می‌توانید در طبیعت بکر اطراف آبشار شیخ علیخان، جایی دنج و آرام را بیابید و چادر مسافریتان را برپا کنید و با طبیعت یکی شوید. قدرت و سکوت طبیعت دست نخورده‌ی اطراف، لذت استراحتی جانانه و دلچسب را به شما خواهد بخشید. سادگی و مهربانی ذاتی افراد بومی آن مناطق که هنوز آداب و رسومشان را حفظ کرده‌اند، هیجان‌زده‌تان خواهد کرد. با طبیعت عشق کنید و مراقبه، تا پر از ایده، آرامش و خلاقیت به زندگی و کارتان بازگردید.

   وقتی شنیدن نام زردکوه بلند بالا، کوهرنگ پرجوش و خروش و آبشارها و چشمه‌های طبیعیش، بی تاب و بیقرار طبیعتتان کرد و دیگر نتوانستید حتی لحظه‌ای برای حضور در این بهشت رؤیایی و عطرآگین صبر کنید؛ درنگ نکنید و با کلوت همسفر شوید تا با احترام، اشتیاق و انرژی شما را به آبشار شیخ علیخان ببریم. شک نکنید که با صدای آب، خنکای نسیم، آبشاری پرآب در دل کوهسار در پس‌زمینه‌ای روح‌افزا و رنگین از گل و سبزه مواجه می‌شوید و سبک‌بال و رها به خانه باز خواهید گشت.

 

تجربه‌ی هیجان رفتینگ

برای تکمیل حال خوشِ حضور کنار آبشار علیخان در تور رفتینگ زاینده رود، هیجان یک ورزش آبی را تجربه می‌کنیم.