کویر مصر

1402/07/06


xx بازدید

+مکان: کویر مصر

شاخصه: کویری حیرت‌انگیز در مرکز ایران

 

کویر مصر در قلب دشت کویر ایران در 30 کیلومتری شهرستان خور از توابع استان اصفهان، در مرکز ایران در انتظار ورود شما با آواز نابی از زمزمه شن و باد به استقبال می­آید. شما در تماشای ارزشمند از جاذبه کویر مصر، متوجه می‌­شوید که همه چیز مهیای حضوری گرم و پر از سرگرمی، برای گردشگران کویری­ می­باشد. در آرامش کویر مصر برای لحظه‌­ای خود را به همراه سایه­‌های بلندی که به شما تعلق دارد، در گستره کویر تنها احساس می­‌کنید و به آسمان آبی، خورشید درخشان و زمین پر ابهت آن می­نگرید. ناخودآگاه از عظمت بی­پایان این دشت سوزان، دچار هیجانی شوق آور خواهید شد و  قلبتان به طپشی غیر معمول می­افتد. آنگاه شکوه بی پایان دشت و تپه­های ماسه­ای زرد رنگ، شما را تحت تأثیر قرار داده و برای همیشه مجذوب کویر مصر می­گردید. در بررسی از جاذبه بی بدیل کویر مصر، همراه ما باشید.

جاذبه های کویر مصر

شما می­توانید در دیدن جاذبه­های کویر مصر اصفهان، از یک پیاده روی مهیج بر شن­های نرم و روان آغاز کنید. ماسه­های این کویر آنقدر صاف و لغزانند که می­توانید بر روی آنان قدم بزنید و از این پیاده روی، سرخوش و سرمست شوید. راستی دقت داشته باشید که در بالا رفتن از تپه­های شنی کویر مصر، نیازمند توان مضاعفی خواهید بود که ناخودآگاه به قلقلک آدرنالین خون شما می­پردازد. بی شک شما هم علاقمند به نشستن بر روی شتر، این جانور بلند قامت، آرام، صبور و مقاوم  نسبت به خشکی و کم آبی هستید. با صدای زنگوله­ های کاروان این حیوانات و بالا و پایین رفتن بر پشت آنان در صحرای سوزان کویر مصر، از شتر سواری بوجد بیایید و لذت ببرید. راستی در کویر نوردی برای محافظت از خود در قبال گرما و خشکی کویر، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب و کلاه را فراموش نکنید. اما توجه داشته باشید که بر عکس دمای بالای هوا در طی روز،  شبهای کویر خنک و حتی سرد نیز می­باشد. در آسمان پر ستاره کویر، شما می توانید، به رصد ستاره­ های زیبا بپردازید و به دیدن آنها در هوای تاریک و صاف کویر، رغبت بیشتری نشان دهید. یکی دیگر از تفریحاتی که می­توانید با هیجان تمام آنرا تجربه کنید، سوار شدن بر موتور چهارچرخ یا ATV  می باشد. بر تپه ­های زرد رنگ شنی و ماسه­ های کویر با ATV  به استقبال شور و شوق سرعت، در گذر از کویر مصر بروید و از تک تک لحظات کویر که اعجابی از سکوت و رازهای مسکوت  را در خود نهفته دارد، لذت ببرید.

شناختی بیشتر از سرگرمی ها در کویر مصر 

جالب است که از ورزش پرتحرک سند بوردینگ نیز بر کویر مصر سخن بگوییم. بی شک لذت بی­سابقه­ای را بر روی چوب­های سند بوردینگ و ماسه های داغ و تشنه کویر مصر احساس خواهید کرد. همچنین شما می توانید خوشی شوق انگیز ورزش دوچرخه­سواری را نیز در کویر مصر، مورد امتحان قرار دهید. راستی هیجان آفرود را نیز بر شن­های روان و جاری این سرزمین سوزان تجربه کنید. آفرود در واقع رانندگی بر ناهمواری­های خارج از جاده و با استفاده از ماشین­های دو دیفرانسیل می­باشد. البته دقت کنید که در کسب هیجان آفرود، از راننده­های با مهارت بالا در رانندگی کویر استفاده کنید. راستی یک چیز با اهمیت را در سفر جذاب و مهیج، به کویر مصر از خاطر نبرید. آنهم ثبت تصاویر جذاب و زیبا، از قلب کویر است که خاطراتی همیشگی و ماندگار را برای شما ایجاد می­کند. اما باید دقت لازم را در مراقبت از دوربین­های عکاسی خود، بخرج دهید تا شنهای کویر جلوی چشمان متعجب شما، به آنها صدمه­ای وارد نیاورند.

سخن پایانی

 جاذبه رویایی و افسون کننده کویر شما را هربار به بازدیدی دوباره به این سرزمین سحرانگیز، با شرکت در تور های کویر شرکت طبیعت­گردی آفتاب کلوت فرا می­خواند. آنگاه در خاطرات اعجاب انگیز سفر به کویر مصر، به ثبت خاطره­های جاودانه از قلب کویر بپردازید.