کویر ورزنه

1402/09/18


تورهای شامل این جاذبه

xx بازدید

مکان: کویر ورزنه

شاخصه: کویری در اطراف اصفهان

 

کویر ورزنه را باید در 100 کیلومتری شرق اصفهان جست‌و‌جو کرد. نام این کویر از نام روستایی با همین نام در حاشیه‌ی جنوبی این کویر گرفته شده است. این کویر را کویر خارا نیز می‌نامند که به‌دلیل ویژگی‌های مختلفی‌ست که در آن وجود دارد. جذابیت‌های روستای کویری ورزنه دلیلی‌ست که باید حتماً سری به آن زد و با اهالی شیرین زبان روستا هم‌کلام شد و لذت لمس کویر را از نزدیک چشید.

به‌خوبی می‌دانید که با توجه به تغییرات آب‌و‌هوایی کویر در فصول زمستان و تابستان، سرما و گرمای شدیدی در کویر احساس می‌شود و بهترین زمان برای سفر به کویر فصول پاییز و بهار است. در فصل پاییز وزش بادهای کویری در کویر ورزنه روح انسان‌ها را جلا داده و کنار آرامش اعجاب انگیزی که به فرد هدیه می‌کند می‌تواند لحظات بی‌نظیری روی تپه‌های شنی در دل کویر برای تصویربرداری ایجاد کند.

برای اینکه از کویرگردی خود نهایت لذت را ببرید بهتر است با پای برهنه روی رمل‌های شنی و ماسه‌های روان کویر ورزنه راه بروید تا حس واقعی قدم‌زدن روی آن‌ها را تجربه کنید که لذتی وصف ناپذیر است. تماشای آسمان پرستاره و جذاب کویر که شاهکار جادویی و اعجاب‌انگیز آفرینش است هر بیننده‌ای را ساعت‌ها مجذوب خود می‌کند تاجایی‌که متوجه گذر زمان نخواهد شد.

 

جاذبه‌های گردشگری کویر ورزنه

 

بعد از اینکه از روستای کویری ورزنه و بافت زیبای آن نهایت لذت را بردید بهتر است به دیگر مناطق کویری اطراف سری بزنید تا فرصت را برای کشف رمز و راز کویر و سکوت و آرامش کم‌نظیر آن از دست ندهید.

بازدید از آخرین پل تاریخی که روی زاینده‌رود کشیده شده و امروز در محل کویر ورزنه قرار دارد قطعاً می‌تواند برای هر گردشگری جذاب و دیدنی باشد. قدم زدن در این منطقه گذر تاریخ و پیشینه‌ی تاریخی آن را یادآور خواهد شد.

قلعه‌ی قورتان با قدمتی 1100 ساله یکی دیگر از جاذبه‌هایی است که هنگام عبور از این کویر می‌توان به بازدید از آن رفت. دیدن این بنای خشتی می‌تواند برای طرفداران معماری اصیل ایرانی مهیج و لذت‌بخش باشد.

تالاب گاوخونی و کبوترخانه‌ دو جذابیت دیگری هستند که می‌توانید در منطقه‌ی ورزنه به دیدن آن‌ها بروید.