آبشار ازنا دره

1401/09/14


xx بازدید

مکان: آبشار ازنادره

شاخصه: آبشاری طبیعی در دره‌ی اسپر لرستان

 

یکی از زیباترین آبشارهای فصلی که در ایران روزانه گردشگران بسیاری را به خود جلب می­کند، آبشار ازنادره در دره‌ی اسپر است. این آبشار بسیار زیبای فصلی در فاصله 7 کیلومتری جنوب خاوری دورود در دره‌ی اسپر قرارگرفته است. یکی از ویژگی­های زیبای این محیط بکر و جذاب، دره‌ها و کوه­های بسیار زیبا و سرسبز آن است که جولان‌گاه بسیاری از موجودات ریز و درشت شده و توانسته با ایجاد یک پوشش طبیعی مناسب، حیات‌وحشی مخصوص به خود را ایجاد کند.

آبشار ازنادره یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری لرستان

آبشار ازنادره تنها آبشار این منطقه نیست و می­توان در مسیر رسیدن به این آبشار زیبا، آبشارهای کوچک متعددی را مشاهده کرد. این آبشار بعد از جوشش از درون ارتفاعات و سنگ­های سخت، در بستر رودخانه‌های خاص خود به حرکت در می­آید و باعث می‌شود در کنار این رودخانه‌ی پرآب، طبیعتی بکر و بسیار چشم‌نواز ایجاد شود. در مسیر این رودخانه و کوه­های آن پوشش گیاهی بسیار سبزی وجود دارد و باید گفت که قالب اصلی پوشش گیاهی این منطقه درختان سربه فلک کشیده‌ی بلوط است. برای رسیدن به این آبشار باید اندکی پیاده­روی کرد؛ از مسیر روستای دره‌ی اسپر به سوی آبشار حدود یک و نیم کیلومتر فاصله است و باید این مسیر به صورت پیاده طی شود.

برای رسیدن به این آبشار بکر و طبیعت آن باید قبل از رسیدن به روستای درب آسته، از مسیر فرعی آن به سوی مامن‌گاه آبشار بروید.

این آبشار زیبا در لرستان توانسته با داشتن آبی گوارا و بسیار خنک و پوشش بسیار زیبای جنگلی خود مکانی جذاب برای گردشگران به وجود آورد. می­توان با یک بررسی ساده گفت ارتفاع کلی این آبشار به حدود 5 متر می­رسد و آب جاری آن بسیار خنک و گوارا می­باشد.

فقط کافی‌ست در اطراف کوه‌های این بخش پیاده­روی کنید تا تنوع پوشش جنگلی و متنوع آن را ببینید و قدرت طبیعت و حضور حیوانات اهلی را در آن حس کنید. مسیر اصلی رسیدن رود به آبشار ازنادره بسیار دلنشین و سرسبز است. در جای جای این مکان بکر و کم‌نظیر خانه‌های کاهگلی مختلفی را می‌بینید که پناهگاه دامداران در روزهای سرد و بارانی سال است.

زیبایی شگفت‌انگیز آبشار ازنادره

شاید بتوان یکی از ویژگی­های خاص این دره را تنوع گیاهی بالا و وجود دره‌های سرسبز و کوه­های باشکوه دانست. وجود این همه زیبایی در کنار هم موجب شده زیبایی این منطقه دوچندان شود. تنوع قومی و پوشش زیبای زنان روستایی این منطقه  شما را شگفت‌زده خواهدکرد.

 شرکت گردشگری کلوت می­تواند با ایجاد تورهای مختلف به آبشار ازنادره، شما را با بهترین و درعین‌حال بکرترین مکان­های ایران آشنا سازد و علاوه‌بر دیدن آبشار ازنادره می­تواند به شما در دیدن دیگر مکان‌های گردشگری این روستا ازجمله چشمه وقت ساعت، جنگل‌های پرویز کوه و طبیعت بکر آن کمک کند و یک سفر به‌یادماندنی را برای شما و خانواده‌ی عزیزتان فراهم آورد.

 یکی از ویژگی­های مردم روستای دره سپر مهمان‌نوازی گرم و بسیار خوبشان است که توانسته در سالیان دراز حضورشان در این مرزوبوم، گردشگران بسیاری را چه از داخل ایران و چه از خارج ایران به‌سوی خود بکشاند تا در لذت تماشای این همه زیبایی در این طبیعت دست‌نخورده با مردم بومی شریک شوند.