باغ‌های بوچارت

1402/07/10


xx بازدید

تور کانادا

جزیره‌ی ویکتوریا و باغی شگفت‌انگیز به نام باغ بوچارت

حیف است که در سفرتان به کانادا برای جزیره‌ی ویکتوریا زمانی در نظر نگیرید؛ ویکتوریا مرکز استان بریتیش کلمبیاست و در بخش جنوبی جزایر ونکوور قرار دارد. موقعیت شهر و آب‌وهوای مطبوع و دلچسب این نقطه از کانادا به‌گونه‌ای‌ست که در تمام ایام سال، می‌تواند مقصد سفر گردشگران زیادی باشد. دمای هوای ویکتوریا در زمستان بین 8 تا 4 درجه‌ی سانتی‌گراد و در تابستان چیزی بین 11 تا 20 درجه است. وجود طبیعت زیبا و دل‌انگیز در ویکتوریا موجب شده است که از آن به‌عنوان باغ‌شهر یاد کنند. شما در ویکتوریا هیچ آسمان‌خراشی نمی‌بینید. این شهر یک شهر آرام، سبز و خاطره‌انگیز است.

 جزیره‌ی وسیعی که جاذبه‌های محبوبی مانند خانه‌ی مجلس، موزه‌ی سلطنتی بریتیش کلمبیا و کافه‌ها و رستوران‌هایی فوق‌العاده با چشم‌انداز ساحلی دارد. اگر از مرکز ویکتوریا خسته شدید فقط کافی است سری به جاذبه‌های طبیعی منطقه بزنید تا انرژیتان مجدداً تجدید شود.

یکی از باغ‌های مشهور جهان به نام «بوچارت» در سال 1904 در این جزیره افتتاح شد و امروز سالانه بیش از 1 میلیون نفر بازدیدکننده دارد. «جنی بوچارت» کسی بود که چندین گل در این ناحیه کاشت و آب‌وهوای مناسب و شرایط جغرافیایی منطقه باعث شد که این گل‌ها روزبه‌روز رشد کنند و تبدیل به باغی با وسعت 20 هکتار شوند که در کل کانادا بی‌نظیر است.

این باغ در قدیم یک معدن سنگ متروکه بوده و اگر همت خانم بوچارت نبود قطعاً امروز شما در سفر به این جزیره از دیدن این باغ زیبا و دل‌انگیز محروم بودید. سال‌ها بعد از افتتاح این باغ زیبا، باغ ژاپنی، باغ ایتالیایی و باغ گل رز هم به آن اضافه شدند. تجهیز و نوسازی این باغ منحصربه‌فرد طی سالیان دراز، توسط خانواده‌ی بوچارت ادامه پیدا کرد و نکته‌ی جالب داستان اینجاست که مالکیت آن هنوز هم برعهده‌ی خانواده‌ی بوچارت است.

اگر برنامه‌ی سفرتان اجازه داد حتماً در یک بعد از ظهر تابستان راهی این باغ شوید تا از همراهی چراغ‌های رنگی با برنامه‌های تفریحی موزیکال لذت ببرید. گشت‌وگذار در گوشه‌و‌کنار این باغ شگفت‌انگیز و دوست‌داشتنی و تماشای گل و گیاه در فضاهای مختلفی که برای رشد و نگهداری آن‌ها با توجه به اصالتشان تهیه شده، به شما این حس را خواهد داد که طبیعت برخی از نقاط جهان را هم‌زمان، در جزیره‌ی ویکتوریا و در کانادا می‌بینید.

درکنار این پوشش گیاهی شگفت‌انگیز و خیره‌کننده، شما شاهد برخی از پرندگان و موجودات خواهید بود که این حس تماشایی شما را، در بازدید از یک باغ و طبیعت زنده کامل خواهد کرد.

 «سانکن گاردن» یکی از بخش‌های دیدنی باغ و درواقع اولین بخشی است که در این باغ ساخته شده و بدون شک، شما را متعجب خواهدکرد. برگزاری کنسرت‌های مختلف، آتش‌بازی و پیک‌نیک در طبیعت، همه و همه جذابیت‌هایی هستند که لذت‌های شما را در باغ بوچارت دوبرابر می‌کنند. در بازدیدتان از این باغ، دوربین خود را فراموش نکنید تا بتوانید زیبایی آن را برای خودتان به یادگار ببرید.

در تور کانادای کلوت، در بازدید از باغ‌های زیبای بوچارت همراه شما هستیم.