دریاچه‌ی اُنتاریو

1402/12/06


xx بازدید

اُنتاریو، بهشت قایق دوستان

در تور کانادا به دیدار از اُنتاریو بزرگ‌ترین استان کانادا و محل تجمع بیش‌ترین مهاجر این کشور است، خواهیم رفت. مرکز استان اُنتاریو، تورنتو است. بیش از 5 میلیون نفر در این شهر زندگی می‌کنند.

 در منطقه‌ی آمریکای شمالی 5 دریاچه‌ی بزرگ قرار دارند که یکی از بزرگترین دریاچه‌های این بخش از کانادا «دریاچه‌ی اُنتاریو»، درمیانه‌ی استان اُنتاریوی کانادا و استان نیویورکِ ایالات متحده‌ی آمریکاست. برخی از معروف‌ترین شهرهای کانادا ازجمله تورنتو و هامیلتون در نوار شمالی و غربی دریاچه قرارگرفته‌اند.

 

 معنای این دریاچه از زبان بومیان «دریاچه‌ی درخشان» است و نقش خروجی اقیانوس اطلس را ایفا می‌کند.  چندین و چند جزیره در دریاچه‌ی اُنتاریو قرار دارند. عمق میانه‌ی دریاچه 244 متر و طول آن 311 کیلومتر و عرض آن 85 کیلومتر است. این دریاچه یکی از هشت دریاچه‌ی آب شیرین آمریکای شمالی‌ست. در بیشتر نقاط دریاچه، تالاب‌های بزرگی وجود دارند که زیست‌گاه گونه‌های بسیاری از گیاهان و جانوران منطقه هستند و محل استراحت پرندگان مهاجری که به این منطقه می‌آیند. تمام جزایر دریاچه‌ی اُنتاریو در بخش شرقی و شمال شرقی قرار دارند. جزیره‌ی ولف در نزدیکی کینگستون، بزرگ‌ترین جزیره‌ی بندرگاه است که توسط کشتی‌های مسافربری کانادا و آمریکا در آن قسمت تردد دارند. بد نیست بدانید که دو نیروگاه هسته‌ای پیکرنیگو و دارلینگتون، در سواحل شمالی این دریاچه قرارگرفته‌اند.

اگر اهل تفریحات و ورزش‌های آبی هستید دریاچه‌ی اُنتاریو انتخابی بسیار مناسب برای شماست. این دریاچه، بهشت قایق دوستان است؛ اول از همه باید بگوییم که در دریاچه‌های اُنتاریو، انواع قایق‌ها انتظار شما را می‌کشند؛ از کروز گرفته تا قایق بادبانی. فراموش نکنید که طلوع و غروب‌های افسانه‌ای، تنها گوشه‌ای از زیبایی‌های این منطقه است.

مردم صمیمی و رویدادهای شگفت‌انگیز هم بخش دیگری از لذت‌هایی است که در قایق سواری اُنتاریو نصیبتان خواهد شد. اُنتاریو 400 هزار دریاچه و رودخانه را در خود جای داده است که بسیاری از آن‌ها خروشان و برخی دیگر آرامند و جان می‌دهند برای ماجراجویی و اکتشاف. می‌توانید در این منطقه، قایقرانی، اسکی روی آب و موج سواری را تجربه کنید یا مثل بسیاری از گردشگران، سوار کروزها شوید و از تماشای دریاچه‌ی آفتابی لذت ببرید.

درمجموع باید گفت دریاچه‌ی اُنتاریو، محلی مهیج و جذاب برای گردشگران و بازدیدکنندگانی‌ست که مایلند در کنار بازدید از دیدنی‌های کانادا به تفریحات لذت‌بخش آبی بپردازند.