آبشار مونت مورنسی

1402/07/10


xx بازدید

به قصد آبشار مونت مورنسی

کشور کانادا جاذبه‌های متفاوتی دارد و هرکس به‌قصد دیدن یکی از این جاذبه‌ها راهی این کشور زیبا می‌شود. از دیدنی‌های شهر و استان‌های کانادا گرفته تا طبیعت شگفت‌انگیز و منحصربه‌فرد آن هرکدام به‌خودی خود گردشگران بسیاری را به نقاط مختلف این کشور پهناور می‌کشاند.

امروز قصد داریم راجع‌به یکی از استان‌های بزرگ کانادا با نام کبک صحبت کنیم که وسعت آن به‌تنهایی تقریباً برابر با وسعت کشور ایران است. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید جمعیت این استان کانادا، تنها یک دهم از جمعیت کشور ماست. مرکز این استان، شهری با همین نام و بزرگ‌ترین شهر آن که معروف‌ترین شهر کبک هم هست، شهر مونترال است.

کبک را شاید بتوان فرانسه‌ای کوچک در دل کانادا دانست. چون بیش از هشتاد درصد جمعیت این استان، فرانسوی زبان هستند. جغرافیای خاص این استان و وجود فلات لورنتین، موجب شکل‌گیری دریاچه‌ها، آبشارها و جنگل‌های بسیاری در این منطقه‌ی منحصربه‌فرد و زیبا شده که هر بیننده‌ای را سَرِ ذوق خواهد آورد.

اگر از شهر کبک به‌سمت بیرون از شهر حرکت کنید، بعد از حدود چند دقیقه به محلی خواهید رسید که به‌هیچ‌وجه نباید رفتن به آن منطقه‌ی حیرت‌انگیز را از دست بدهید. اگر آبشار نیاگارا مشهورترین آبشار کاناداست شما در این منطقه، آبشاری خواهید دید که با ارتفاع 83 متر و عرض 45 متر، به‌قدر 30 متر، مرتفع‌تر از آبشار نیاگاراست. این آبشار بلندمرتبه، آبشار «مونت‌مورنسی» نام دارد که روی رودخانه‌ی مونت‌مورنسی قرار دارد.

برای تماشای این منظره‌ی فوق‌العاده باید سوار تله‌کابین شوید تا بتوانید نمایی کامل و باشکوه از عظمت طبیعت اطراف آبشار را مشاهده کنید. زمانی که با تله‌کابین به بالا می‌رسید می‌توانید از فروشگاه‌های اطراف، سوغاتی بخرید و در رستوران‌های آن‌جا استراحت کنید.

البته برای رسیدن به بالای آبشار راه دیگری هم وجود دارد که کمی دشوارتر از راه اول است. اگر اهل ماجراجویی و هیجان هستید و از لحاظ توان بدنی و قوای جسمانی مشکلی ندارید؛ پیشنهاد ما، بالا رفتن از 487 پله‌ای است که در امتداد مسیر آبشار مونت‌مورنسی وجود دارند و لذت تماشای آن را برای هر گردشگری دوچندان می‌کند.

 اگر احساس می‌کنید هنوز هم به‌دنبال هیجان بیشتری هستید می‌توانید زیپ‌لاین را امتحان کنید که طول آن 300 متر است. این آبشار در تمام طول سال، قابل دسترسی است و شما می‌توانید در هرساعتی از روز از آن بازدید کنید.

دانستن این نکته شاید برای شما بد نباشد که عده‌ای از بومیان، معتقدند بازدید گردشگران از این آبشار و این منطقه‌ی مهیج و تماشایی می‌تواند به طبیعت اطراف، آسیب وارد کند. بنابراین توصیه‌ی ما این است که در بازدید از این آبشار رویایی، هوای محیط زیست و طبیعت را بیشتر داشته باشیم.

برای تماشای آبشار مهیج مونت‌مورنسی در شهرکبک، با کلوت همسفر باشید.