میدان یانگ دانداس

1402/07/10


xx بازدید

نبض هیجان تورنتو در میدان یانگ دانداس می‌زند

مرکز استان اُنتاریو، تورنتو، شهری شلوغ و دیدنی است که در سفرتان به کانادا به‌هیچ‌وجه نباید آن را از دست بدهید. این شهر با وجود تمام جاذبه‌ها و دیدنی‌های رنگارنگش، هرشخصی با هر سلیقه‌ای را راضی خواهد کرد. درطول سال بازدیدکنندگان زیادی از سراسر دنیا به تورنتو سفر می‌کنند که بازدید از بافت شهری تورنتو به‌خصوص حوالی خیابان یانگ و میدان یانگ‌ دانداس از برنامه‌های بازدید شهری آن‌هاست.

میادین اصلی شهرهای بزرگ همیشه به‌عنوان نمادی از زندگی شهری آن کشور، مطرح و قابل توجه هستند. از میدان تایمز لندن گرفته تا میدان تکسیم ترکیه یا همین میدان آزادی کشور خودمان؛ میدان یانگ‌ دانداس در مرکز شهر تورنتو، نقطه‌ی کانونی این شهر شلوغ و پرجمعیت است.

اگر کمی دقیق‌تر به نقشه و موقعیت این قسمت از کره‌ی‌ زمین نگاه کنید می‌بینید که یک خیابان طولانی در مرز آمریکا و کانادا واقع شده و آمریکا را به کانادا وصل می‌کند. یک خیابان 86 کیلومتری به‌نام خیابان یانگ، که از بخش ساحلی دریاچه‌ی معروف اُنتاریو تا تاندربی کشیده شده است و ازجمله‌‌ی آثارتاریخِ ملیِ کانادا به‌حساب می‌آید و حتی در گینس هم به‌ثبت رسیده است. در اواسط این خیابان عریض و طویل و تاریخی، همان میدانِ یانگ دانداسِ معروف قرار گرفته است.

مرکزیت این میدان، موجب شده که به‌عنوان یک فضای عمومی و محل برگزاری رویدادهای مختلف شناخته ‌شود. میدانی که نبض هیجان و انرژی شهر را در دست دارد؛ کنسرت‌های خیابانی، تئاترها و رویدادهای جمعی بسیاری را میزبانی کرده و برای گردشگران و ساکنین شهر، لحظات شیرینی را به‌وجود آورده است. در بسیاری از ایام سال شما گروه‌های موسیقی را خواهید دید که کنسرت‌های رایگان اجرا می‌کنند و شما را میهمان هنرشان می‌کنند. اگر به رویدادهای دسته‌جمعی علاقمندید نمایش فیلم‌های شبانه در میدان دانداس تورنتو را از دست ندهید. مهم نیست که چه روزی راهی این نقطه از تورنتو شده باشید؛ زیرا میدان یانگ دانداس همیشه چیزی برای تماشا یا فعالیتی برای اجرا دارد که شما را هیجان‌زده کند. در این میدان، وای‌فای رایگان فراهم شده تا مردم، زمان بیشتری را در آن سپری کنند و جالب است بدانید که بسیاری از رویدادها هم به‌طور رایگان برای شما اجرا می‌شوند. هم‌چنین این منطقه از نظر تجاری و سیاسی هم اهمیت بسیاری دارد. اگر اهل خرید هستید می‌توانید در اتون سنتر(Eaton Center ) که در نزدیکی میدان است ساعت‌ها سرگرم باشید و یا سری به ساختمان شهرداری بزنید که آن هم در نزدیکی شماست. نکته‌ی جالب دیگری که از جذابیت‌های این میدان است ارائه‌ی بلیط‌های تئاتر، رقص، اَپرا، ورزش و بسیاری برنامه‌های تفریح و سرگرمی با تخفیف‌های قابل توجه برای رفاه حال گردشگران است.

 البته پیشنهاد ما به شما این است که درصورت امکان، فصل تابستان را برای سفر به تورنتوی زیبا و مهیج انتخاب کنید تا خاطراتی دلنشین و به‌یادماندنی برای شما از رویدادهای تابستانی این میدان ثبت و در خاطرتان ضبط شود.