دانشگاه و شهرداری تورنتو

1402/07/06


xx بازدید

بزرگ‌ترین دانشگاه کانادا در تورنتو

بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه کانادا، دانشگاه تورنتو، دانشگاهی‌ست که در سال 1827 تاسیس‌شده و هرساله هزاران فارغ‌التحصیل دارد.

 در تور دانشگاه تورنتو، شما با حال و هوای یکی از برترین دانشگاه‌های جهان آشنا خواهید شد و از تمام امکانات آن شامل کتاب‌خانه‌ها، دانشکده‌ها، فضای مطالعاتی و امکانات ورزشی، بازدید می‌کنید. فضای علمی دانشگاه به‌قدری جذاب و پویا است که گردش‌گران زیادی را به‌خود جلب می‌کند و سرسبزی و طبیعت آن حتماً در ذهن شما ماندگار خواهد شد.

همه ساختمان‌های شهرداری تورنتو

تورنتو در حال حاضر دارای 2 ساختمان شهرداری است؛ ساختمان قدیمی به‌دلیل ارزش تاریخی آن حفظ شده و ساختمان جدید، جلوه‌های معماری خیره‌کننده‌ای دارد. ساختمان سابق شهرداری تورنتو درست در قلب تجاری شهر، خودنمایی می‌کند؛ ساختمانی که فرآیند ساخت آن بیش از 20 سال طول کشید و حدود 2.5 میلیون دلار هم هزینه داشت. این ساختمان درطول سال‌های 1899 تا 1966 به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ساختمان‌های شهر به‌حساب می‌آمد. این ساختمان که توسط معمار مشهور «ادوارد جیمز لینوکس» طراحی‌شده، شهرداری و کاخ دادگستری را در خود جای داده بود. ساختمان شهرداری سابق تورنتو، زمانی بزرگ‌ترین ساختمان شهر بود و برج ساعت آن از هر گوشه شهر دیده می‌شد. با دقت به جزئیات تراش‌کاری سنگ‌ها از اوج هنر هنرمندان آن، حیرت‌زده خواهید شد.

 اما ساختمان جدید تورنتو هم به‌واسطه‌ی معماری مدرنش، بازدیدکنندگان بسیاری دارد. این ساختمان در سال 1965 بازگشایی شد تا جای ساختمان قدیمی را بگیرد. این ساختمان که در حقیقت چهارمین ساختمان شهرداری تورنتو به‌شمار می‌رود پایه‌ی مستطیل شکلی دارد که دو برج با مقاطع منحنی و ارتفاع‌های متفاوت آن را احاطه کرده است. برج شرقی 27 طبقه است درحالی‌که برج غربی، تنها 20 طبقه دارد. 

گشت‌وگذار در تورنتوی قدیم

بخش قدیمی تورنتو، منطقه‌ای‌ست که قدمت آن به اوایل قرن 19 برمی‌گردد؛ گرچه شاید به نظر شما این تاریخ، چندان هم قدیمی نباشد اما از ‌نظر مردم شهر، این منطقه تاریخی است. منطقه‌ی دیستیلری تورنتو از سال 1988 به‌عنوان سایت میراث ملی کانادا شناخته شده و از سال 2001 به‌عنوان پیاده‌رویی با مغازه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های مخصوص، برای علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر اهمیت ویژه‌ای پیدا کرد.

 دیستیلری در بخش شرقی مرکز شهر واقع شده و بزرگ‌ترین مجموعه‌ی معماری دوره‌ی ویکتوریا در آمریکای شمالی را در خود جای داده است. در این منطقه، شما می‌توانید ساعت‌ها بدون اینکه خسته شوید در یک بوتیک کوچک، دنبال آثار هنری جذابی بگردید که حال‌و‌هوای سالن پذیرایی خانه‌تان را تغییر می‌دهد.

 اگر هم اهل خرید نیستید حتماً اهل خوردن یک وعده غذایی فوق‌العاده خوشمزه هستید؛ پس بهتر است سری به رستوران‌های جورواجور این منطقه بزنید و دلی از عزا درآورید.

این نکته را هم اضافه کنم که در فصل تابستان از هر گوشه‌ی این بخش قدیمی تورنتو، صدای ساز و آوازی به گوش می‌رسد که منطقه را زنده‌تر و شاداب‌تر کرده است.