برج اسکای‌لون

1402/07/06


xx بازدید

نمای بی‌نظیر آبشار نیاگارا از برج اسکای لون

آبشار نیاگارا یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی کاناداست که در سفر به تورنتو حتماً باید از این پدیده‌ی شگفت‌انگیز دیدن کنید. برای رفتن به آبشار حدوداً یک ساعت و نیم در راه هستید. اما جالب است بدانید که در منطقه‌‌ای که آبشار در آن واقع شده جذابیت‌های دیگری نیز منتظر شما هستند که خاطره‌ی نیاگارا را برایتان ماندنی‌تر می‌کنند.

آبشار نیاگارا از 3 آبشار تشکیل شده و برجی به‌نام اسکای لون این امکان را به شما می‌دهد که نگاهی کلی به آبشار آمریکایی‌ها در نیویورک و بزرگ‌ترین آبشار، آبشار نعل اسبی در انتاریو بیندازید.

این برج در 160 متری از سطح خیابان و 236 متری از اعماق آبشار واقع شده است. از آن‌جایی‌که این برج در نزدیکی مرز دو کشور آمریکا و کانادا قرارگرفته برای ساخت آن نیازمند مجوز از هر دو کشور بود. عملیات ساخت این برج در سال 1964 آغاز و در سال 1965 با هزینه‌ای برابر با هفت میلیون دلار پایان یافت. ششمین روز از اکتبر سال 1965 این برج شش طبقه توسط فرماندار نیویورک و انتاریو افتتاح شد. هنوز خیلی از آغاز به‌کار آن نگذشته بود که ظرف مدت کوتاهی به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های اطراف آبشار تبدیل شد. این بنای عظیم تا سال 2008 بارها اصلاح و بازسازی شد تا اینکه در ماه سپتامبر همان سال شکل امروزی‌اش را به‌دست آورد. رستوران گردان این برج در عرض یک ساعت، دید 360 درجه‌ای از فضای آبشار را به شما می‌دهد. این رستوران معروف در ارتفاع 260متری از آبشار نیاگارا قرار دارد. این مجموعه، علاوه‌بر بازی‌های سرگرم‌کننده، مغازه‌هایی برای خرید سوغاتی دارد که می‌تواند یادگاری شما از یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی دنیا باشد.