ساحل ارتفاع

1402/12/02


xx بازدید

مکان: ساحل ارتفاع

شاخصه: ساحلی بکر و منحصربه‌فرد در چابهار

 

ساحل ارتفاع در شهر چابهار واقع‌در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد که به هندوستان کوچک معروف است. سرزمینی حیرت‌انگیز و رنگارنگ که مناظر طبیعی و سواحل کم‌نظیر آن بهشتی دل‌انگیز را به شما یادآور می‌شود. البته به‌جز ساحل ارتفاع یا ساحل صخره‌ای چابهار، باغ‌های موز و انبه، بازارهای متنوع و صدها دیدنی جذاب دیگر در این منطقه وجود دارد که دیدن آن‌ها را نباید از دست داد.

ساحل ارتفاع، از زیباترین مناظری‌ست که بدون شک توجه هر گردشگری را به‌خود جلب می‌کند. ساحل ارتفاع در قسمت جنوبی شهر چابهار واقع‌شده که منظره‌ی برخورد امواج به صخره‌های ساحل دریای عمان، نمایی زیبا و شگفت‌انگیز خلق می‌کند.

چرا ساحل ارتفاع؟

ساحل ارتفاع یا همان ساحل صخره‌ای چابهار بین طبیعت‌گردان شهرت زیادی دارد. به‌همین دلیل شاید تصاویر این ساحل دیدنی را بارها و بارها در فضای مجازی دیده باشید اما به‌خوبی از مکان و موقعیت آن آگاه نباشید. ساحل ارتفاع، مکانی مهیج و جذاب برای کسانی‌ست که پیگیر فعالیت‌‌های تفریحی هستند. وجود سنگ‌‌های بزرگ، سواحل ماسه‌ای و صخره‌‌های مرجانی، گردشگران بسیاری را به این منطقه از چابهار می‌کشاند و این نقطه یکی از قطب‌های مهم گردشگری ایران به‌حساب می‌آید.

ساحل ارتفاع، نقاشی خالق طبیعت

غروب آفتاب در ساحل سنگی چابهار که به ساحل ارتفاع معروف است، بینندگان را مات و مبهوت خویش می‌کند. زمانی‌که در این ساحل، روی تپه‌های شنی قدم می‌زنید تماشای نمای دریا و زیبایی‌های آن شما را سر ذوق می‌آورد.

ساحل ارتفاع، یک ساحل معمولی نیست؛ طلوع و غروب در این ساحل مانند نقاشی‌های اکسپرسیونیسم نقاشان معروف است. هنگام شب، شما ساحل را با نور آبی می‌بینید که در هیچ کجای دیگر دنیا نمونه‌ی آن وجود ندارد. آسمان شب در این مکان به‌دور از شلوغی و ازدحام شهر همیشه پرستاره است. در چابهار همواره افرادی را خواهید دید که به آسمان شب خیره می‌شوند تا تماشای ستارگان درخشان را از دست ندهند.

دسترسی به ساحل ارتفاع

ارتفاع زیاد صخره‌ها نسبت به دریا و برخورد آب با آن‌ها به شما اجازه می‌دهد تا حتی باوجود فاصله‌ی زیاد از این زیبایی‌ها بهره‌مند شوید. صخره‌های موجود در ساحل ارتفاع با خزه پوشیده شده‌اند و پستی بلندی‌های موجود در آن، بر اثر برخورد آب و دیگر واکنش‌های طبیعی این ساحل را از دیگر جاذبه‌ها متمایز کرده است.

ساحل ارتفاع روی نقشه‌ی گوگل، در نزدیکی جاده‌ی چابهار- بریس و همان‌طور که اشاره شد در جنوب آن قرار دارد. در هنگام نزدیک شدن به این منطقه به‌خوبی می‌توانید آن را تشخیص دهید. چرا که ساحل ارتفاع عمدتاً با دیگر سواحل دنیا تفاوت‌های قابل توجهی دارد.