اسکله رمین

1402/07/06


xx بازدید

مکان: اسکله‌ رمین

شاخصه: اسکله‌ای صیادی، زیبا و تماشایی در چابهار

 

اسکله‌ی رمین در یکی از روستاهای بزرگ ناحیه مرکزی چابهار، در حاشیه‌ی دریای مثلثی شکل عمان و در جنوب شرقی ایران جاخوش کرده است. اسکله‌ی رمین، یکی از سه اسکله‌ی معروف صیادی، در میان دیگر اسکله­های بندر چابهار است. حوالی این اسکله شما مردمان بندر چابهار را خواهید دید که با لهجه‌ی گرم بلوچی خود، میزبانی صمیمی برای گردشگران چابهار هستند.

 

جاذبه‌ی اسکله رمین

 

اسکله‌ی رمین به‌عنوان یکی از جاذبه­های زیبا و تماشایی خط ساحلی شهرستان چابهار یا در اصطلاح چهار­بهار شناخته می­شود. اما بدون شک، علت این نام‌گذاری را باید به هوای معتدل و همیشه بهاری این بندر، مرتبط دانست. در این نقطه‌ی شگفت‌انگیز، شما می­­توانید مناظری هیجان‌انگیز و مقاصدی جذاب را به چشمان خود ببینید. اسکله‌ی رمین، جایی‌ست‌که به تماشای انواع لنج­های رنگارنگ صیادی می­نشینید و شاهد پهلوگرفتن کشتی­های بزرگ و قایق­های صیادی در این نقطه خواهید بود. آن‌گاه برای لحظاتی غرق زیبایی­ آب‌های نیلگون دریا می­شوید و با حسی لذت‌بخش که از خنکای نسیم دریا به ما می‌رسد لبخندی بر لبانتان نقش می‌بندد.

 

جاذبه‌های اسکله رمین

 

در مجاورت اسکله‌ی رمین می­توانید در دهستان کمیل سلیمان، روستای زیبای رمین را ببینید. اطراف این روستا، با کوه­هایی عجیب و غریب و ناشناخته مواجه خواهید شد. با دیدن این کوه­های مینیاتوری که به کوه­های مریخی نیز معروفند، ناخودآگاه احساس می­کنید که به سیاره­ای بیگانه قدم گذاشته­اید. شکاف­های بین این کوه­های  بزرگ و کوچک و تراش­های زیبای آن، شما را با دورنمایی شورانگیز و مهیج از تابلویی بی­نظیر از طبیعت روبرو می‌کند. خواه‌نا‌خواه این زیبایی‌ها شما را به‌وجد خواهد آورد و خاطره‌ی تماشای این اسکله‌ی خارق‌العاده را در بندر چابهار برای همیشه در فکر و ذهن شما ثبت خواهد کرد.

اغلب افراد روستای رمین به حرفه‌ی صیادی مشغول هستند. در اسکله‌ی رمین شما می­توانید صید انواعی از ماهی­ها  نظیر ماهی شیر، شوریده، ماهی خوشمزه‌ی حلوا و شاه میگو را ببینید. باید بدانید که یکی از اسکله­های مهم صید ماهی تن همین اسکله‌ی رمین در چابهار است. بنابراین اگر تمایلی برای ماهی‌گیری داشتید، این اسکله‌ی دنج و دوست داشتنی، محل مناسبی برای یک ماهی‌گیری حسابی است.

ساحل زیبا و دل‌انگیز اسکله‌ی رمین نقطه‌ای تماشایی و کم‌نظیر است که حال‌وهوای موج‌های آن شما را سر ذوق می‌آورد. اگر اهل تحرک و موج‌سواری ساحل رمین گزینه‌ی مناسبی برای یک هیجان تمام و کمال در دریای عمان است.

 

سوغات چابهار را در رمین بخریم!

 

خرید سوغات، تکمیل‌کننده‌ی لذت سفر است. نزدیکی اسکله‌ی رمین، شما می­توانید هنرهای دستی بسیار زیبای مردم روستای رمین را ببینید. سوغاتی­هایی مانند هنرهای دستی و تزئینی مثل مکرمه‌بافی، سوزن‌دوزی زنان بلوچ این روستا که با الهام از رویاهای سرزمین آنان سرچشمه می­گیرد. توربافی و هم‌چنین گل­سازی­های هنرمندانه‌ی زنان روستای رمین نزدیکی اسکله‌ی رمین از قشنگ‌ترین سوغاتی‌هایی‌ست که می‌توانید آن را به یادگار از رمین و چابهار به شهر و دیار خود ببرید.

 

همسفر با کلوت در تور چابهار

 

برای تجربه‌ای کم‌نظیر و خاطره‌انگیز از هندوستان کوچک ایران در تور چابهار همسفر کلوت شوید تا رویایی دلنشین از سواحل تماشایی جنوب ایران تا مدت‌ها حال و روزتان را سرذوق آورد.