بندر کنارک

1402/09/18


xx بازدید

مکان: بندر کُنارَک

شاخصه: یکی از بنادر شهر چابهار

 

بندر کنارک در حاشیه‌ی چابهار زیبا در استان سیستان و بلوچستان، واقع در جنوب شرقی سرزمین ایران در ساحل دریای عمان قرار دارد. بد نیست بدانید که بندر کنارک به‌عنوان یکی از مقاصد منحصربه‌فرد طبیعت­‌گردی محسوب می‌شود که با جاذبه­‌های زیبای خود، دل از هر گردشگری می‌رباید. دشت­‌های وسیع، غارهای عجیب و تماشایی، رودخانه‌­های جاری، زیبا و شوق‌­انگیز کنار نوای جاودانه و دل‌فریب پرندگان، خاطرات سفر به چابهار و بندر کنارک را برای شما تکمیل می‌کنند. برای سفر به این جغرافیای شگفت‌انگیز با کلوت در تور چابهار همراه باشید.

بندر کنارک چابهار

هفت اسکله‌ی صیادی در بندر کنارک چابهار وجود دارند که از تماشای لنج­‌های رنگارنگ، قایق­‌ها و شناورهای صیادی پهلو گرفته در آن سیر نخواهید شد. سواحل صخره‌ای بندر کنارک، هنر دستان طبیعتی‌ست که با هر موج دریا شما را غرق در رویا می‌کند. زیباترین طلوع و غروب‌های خورشید در تمام زندگیتان را می‌توانید در ساحل بندر کنارک شاهد باشید. مناظر سوسوی نور کشتی‌­هایی که در دل شب امواج را درمی‌نوردند، خاطرات دلچسبی برای شما خلق می‌کنند.

باید بدانید که این بندر به‌واسطه‌ی فراوانی درختان سبز رنگ کُنار در منطقه، به این نام شناخته می‌­شود. هم‌چنین آگاه باشید که اسکله‌­های بندر کنارک نقاطی هستند که شناورها پس از صید و توقف طولانی‌مدت در اقیانوس هند برای تخلیه‌ی ماهی­‌ها در آن‌جا پهلو می‌گیرند. البته گفتن این نکته خالی از لطف نیست که بندر کنارک در گذشته از شرایطی ویژه‌ برای ماهی‌گیری برخوردار بوده و این موضوع وزنه‌­ای معتبر در جهت جذب توریست محسوب می‌شود.

شناخت بیشتر از بندر کنارک

زمانی‌که از بندر کنارک صحبت به میان می‌آید نمی‌توان از بازار معروف این بندر که به نام «لته بازار» شناخته می‌شود حرفی نزد. در این بازار در دوطرف خیابان، مغازه­‌هایی وجود دارند که اجناس مختلف ورزشی مانند کفش‌ و لوازم کوه‌نوردی می‌فروشند که نو یا دست دوم هستند. در این بازار، ملحفه و پارچه‌­هایی وجود دارند که می‌توانید به‌عنوان سوغات خریداری کنید. از دیگر جاذبه­‌های بندر کنارک، درختان میوه‌ای هستند که در آن به وفور یافت می­‌شوند. تماشای درختان میوه در دهستان سبزینه‌ی زرآباد لذت سفر را برایتان دوچندان می‌کند. درختان موزهای طلایی، هندوانههای آب‌دار و زیتون‌هایی که بخشی از بهترین خاطرات سفر شما خواهند شد.

یادتان باشد که هنگام سفر به بندرکنارک، ساحل پزم تیاب آن را که در کرانه‌ی دریای عمان واقع شده فراموش نکنید. ساحلی که هرگوشه‌ی آن پر از صدف و سنگ­‌هایی رنگارنگ است. اگر طعم غذاهای تند با ذائقه‌ی شما سازگار است بریانی یا کِراهی مرغ، ماهی و گوشت با ادویه‌های مخصوص کنار ترشی شور و تند انبه را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.