کلیفتون هیل

1402/12/06


xx بازدید

کلیفتون هیل، تجربه‌ا‌ی حیرت‌انگیز در مرز کانادا و آمریکا

تپه‌ی کلیفتون یا کلیفتون هیل منطقه‌ی گردشگری مهمی واقع در شهر تورنتو و نزدیکی مرز آمریکاست. این محدوده به‌دلیل وجود جاذبه‌های زیادی که دارد از جمله نقاطی‌ست که تمام افراد با هر سن و سالی را برای تفریح و گردش راضی نگاه می‌دارد. بسیاری از خانواده‌ها، همراه با کودکانشان هرساله برای دیدن آبشار خیره‌کننده‌ی نیاگارا از این نقطه و تفریح در شهربازی کلیفتون به آن‌جا می‌روند.

 بسیاری از جاذبه‌های نیاگارا در محدوده کلیفتون هیل واقع شده است؛ از موزه گرفته تا خانه‌های شکار، پارک آبی سرپوشیده، نمایش‌های شعبده‌بازی و غیره که هرکدام به‌تنهایی پتانسیل زیادی برای جذب گردشگر دارند. این خیابان که یکی از اصلی‌ترین گردشگاه‌های نیاگارا در اونتاریوست در نزدیکی آبشار و رودخانه‌ی نیاگارا قرارگرفته است. خیابان هیل جایی‌است که می‌توانید برای خرید سوغاتی و صنایع دستی به آن‌جا بروید و درعین‌حال تعداد زیادی رستوران‌ و هتل‌ در این منطقه وجود دارد.

 اگر دوست دارید آبشار نیاگارا را از ارتفاع بیشتری ببینید و یک عکس فوق‌العاده از منطقه برای خود یادگار ببرید باید چرخ‌وفلک نیاگارا در هیل را تجربه کنید. این چرخ‌وفلک به شما امکان می‌دهد تا ظرف مدت 8 تا 10 دقیقه تورنتو را از بالا ببینید. چرخ و فلک 53 متری کلیفتون هیل، یکی از بزرگ‌ترین چرخ‌وفلک‌های جهان است که باید حتماً آن را امتحان کنید و شور و هیجان را از این نقطه از تورنتو به‌خاطر بسپارید. این اسباب‌بازی غول‌پیکر و مهیج در مرز تپه‌های کلیفتون کانادا قرار گرفته است. البته جالب است بدانید که شهروندان آمریکایی که به مرز آمریکا و کانادا آمده‌اند تا از بالای این چرخ‌و‌فلک، آبشار خارق‌العاده‌ی نیگارا را ببینند، باید پاسپورت یا کارت عبور داشته باشند. همه‌ی افرادی که این مسیر را طی می‌کنند، معتقدند که تجربه‌ی این هیجان، ارزش زحمتش را دارد.

 

موزه‌ی وحشت هیل هم طرفداران خودش را دارد؛ جایی‌که نامش کارخانه‌ی کابوس است و همین اسم خبر از اتفاقات حیرت‌انگیزی می‌دهد که در آن‌جا، انتظار شما را می‌کشد. کلیفتون هیل، یک مکان ایده‌آل برای سپری‌کردن اوقات خوش، همراه خانواده‌ است؛ در این محل برای سرگرم‌کردن هر کسی با هر سلیقه‌ای یک جاذبه درنظرگرفته شده است.