جنگل حرا

1402/09/18


xx بازدید

مکان: جنگل حرا قشم

شاخصه: انبوهی از گیاهان شورپسند در حاشیه‌ی خلیج فارس و دریای عمان

 

ناحیه‌ی جنگل‌های حرا قشم، مجموعه‌ای جادویی از درختان شورپسند هستند که آب شور دریا را گرفته و آن را شیرین می­کنند و سپس می­نوشند. به غیر از واژه‌ی جادو، چه چیز دیگری می­توان به این درختان گفت که این چنین آب شور دریا را گوارا ساخته­اند؟ بخشی از دیدنی‌ترین ساحل زیبای خلیج همیشه فارس را درختان زیبای حرا و پرندگان مهاجری که در آن ساکن هستند تشکیل می‌دهند.

جنگل حرا، طلای سبز قشم

جنگل حرای قشم، همان طلای سبز قشم است. در هر فصلی از سال که به دیدن این جنگل بروید، آن را سبز و شاداب خواهید دید؛ برای دیدن و کشف راز این نگین سبز و حیرت‌انگیز، چاره‌ای جز قایق‌سواری ندارید. چون در حالت عادی سطح آب در این منطقه به 1.5متر می­رسد؛ بنابراین نمی­توانید همانند جنگل­‌های دیگر در آن پیادهروی کنید.

از دیگر عجایب جنگل حرای قشم این است که زمان مد دریا، جنگل تقریبا به زیر آب می­رود، تا جایی‌که امکان ماهی‌گیری هم فراهم می­شود. هر شش ساعت یک‌بار جزر و مد در این سرزمین رویایی اتفاق می­افتد. حتی تصور دیدن این منظره، هیجان­انگیز است چه رسد به اینکه از نزدیک به تماشای این پدیده‌ی زیبا بنشینیم.

برای حضور در این حلقه‌ی سبز و دیدنی، بهتر است از اواسط فصل پاییز تا اردیبهشت ماه برنامه‌ی سفر به قشم را ببندید. البته برای تماشای پرندگان مهاجر، در فصل زمستان به این منطقه سفر کنید.

جنگل حرا قشم و جاذبه­‌های قشم

شاید مهم‌ترین انگیزه برای دیدن جنگل حرا، ثبت این جنگل به‌عنوان یکی از هفت مورد عجایب جزیره‌ی قشم و از نمونه­های نادر در طبیعت به­شمار می­آید. آرامش این تکه‌ی سبز از قشم با هیچ‌جایی قابل مقایسه نیست. اگر همچنین از آن دسته از افرادی هستید که ثبت خاطرات مصور حالتان را خوب می‌کند باید بدانید که جنگل حرا در قشم، همان جایی است که لنز دوربین می­تواند لحظه­های نابی را شکار کند. غروب و طلوع خورشید، درختان کوتاه قد و پراکنده در آب، قایق­سواری، پرندگان زیبای مهاجر و جزر و مد دریا همگی می­توانند لنز دوربین را مسحور خود کنند.

شاید یکی از بهترین جاذبه‌های سفر به جنوب کشور، چشیدن طعم کم‌نظیر و تند غذاهای هرمزگانی‌ست که اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی اطراف جنگل حرا بهترین انتخاب برای کسانی‌ست که می‌خواهند مست عطر و بوی بهشتی این غذاها شوند.

همسفر با کلوت در تور قشم و هرمز و هنگام

برای سفر به سرزمین عجایب و کشف راز شگفت‌انگیز جزیره‌ی قشم و تماشای جادوی جنگل‌های حرا با کلوت همسفر شوید.