تپه های شنی

1398/09/15


xx بازدید

مکان: تپه‌های شنی طبس

شاخصه: تپه‌های شنی در منطقه‌ی طبس

 

تپه های شنی طبس در85 کیلومتری شمال غرب این شهر بیابانی، در استان خراسان جنوبی و در حاشیه روستای زیبای حلوان، به عنوان مقصدی ارزشمند در عالم گردشگری واقع شده است. در اطراف روستای حلوان طبس، شما شاهد تپه های شنی طبس خواهید بود که از ارتفاع بلند تری برخوردار می­باشد. باید بدانید که روستای حلوان در ناحیه شرقی کویر حلوان واقع است. همچنین کویر حلوان را در حالتی که تمامی گستره­اش مملو از ریگزاری مثلثی شکل است، مشاهده می­کنید. ریگزار در ناحیه جنوب شرقی، با کوه عاشقان تلاقی می­نماید که برخورد کوه با ماسه­ها،  چشم انداز زیبایی را پدیدار می­سازد. اما در بخش شرقی، بلندای تپه های شنی طبس را به اندازه 80 متری از کف کویر می­بینید که کماکان در حرکت به غرب، با کاهش ارتفاع تپه­ها، مواجه خواهید شد. در بررسی از جاذبه تماشایی تپه های شنی طبس، با ما همراه باشید.

جاذبه‌های بی‌نظیر در تپه‌های شنی طبس

در سفر به قلب کویر حلوان، بی شک یکی از جذابیت­های بی بدیل هستی را در کویر نوردی بر زمین ماسه­ای و ریگزار این منطقه می­یابید. در یک قدم­زدن پر از هیجان  بر تپه های شنی طبس، بالا و پایین بروید. اما در این پیاده­روی رغبت­انگیز،  روی دوربین عکاسی خود حساب ویژه­ای باز کنید. در قلب کویر دستهایتان را از هم بگشایید و خود را آزاد و رها از همه چیز و همه کس احساس کنید. زمان آن فرا رسیده است که کوله ­بار نگرانی­های روزمره زندگی را از دوش خسته خود باز کنید و جایی بر ریگزارها جا بگذارید. فرصت استفاده از لذت­های زندگی و طبیعت جادویی کویر فرا رسیده است. خود را به قلب کویر بسپارید تا جادوی افسانه­ای آن در تپه های شنی طبس، شما را تحت تأثیر خود قرار دهد. تازه شتر با طبیعت آرام و مقاوم در این ریگزار کویری، آماده فرمانبری از شماست که شما را بر پشت خود سوار کند و به عالم رویا ببرد. اما اگر در تب و تاب ماجراجویی، شور و هیجان هستید، بر چهارچرخ  سوار شوید و به تفریحی مهیج در تپه های شنی طبس، در کویر حلوان بپردازید. وای به زمانی که قصد کمپینگ در شبهای صاف و پرستاره کویر حلوان را، در تپه های شنی طبس داشته باشید. لحظه­ای که با نگاه به آسمان، ناخودآگاه قصد فرار می­نمایید زیرا  ستاره­ها را آنقدر نزدیک می­بینید که بخوبی فوران آنها را حس خواهید کرد. برای زمانی کوتاه فکر می­کنید که با حمله ستارگان در قلب کویر حلوان و بر تپه های شنی طبس مواجه شده­اید. صبر کنید، دقیقاً شما مناسب­ترین مکان را، جهت رصد ستاره­ها  پیدا کرده­اید.

دیگر جاذبه‌های تپه های شنی طبس 

راستی تعجب نکنید،  شما گیاهان مناطق استپی که دارای رویش ضعیف گیاه بوده و مناسب چرا نمی­باشند، را در این نواحی مشاهده می­کنید. گیاهانی خاص شن­زار و ماسه­زار­­، نظیر درختچه­های زرد رنگ قیچ که بومی مناطق بیابانی هستند، یا گیاهان درمنه، با خواص زیاد دارویی و بادام کوهی که در نواحی شرق تپه های شنی طبس  از تعداد آنها کم می­شود. اما در رسیدن به تپه های شنی طبس  با ارتفاع کمتر در ناحیه غرب، پوشش گیاهی افزونتر و گیاهان شورپسندی مانند اشنان با ساقه ترد و سفید رنگ، گیاه مقاوم گز با گلهای قرمز رنگ و گیاه قدکوتاه  شوربیابانی،  نیز به شمار آنان اضافه می­شود. همچنین می توانید در تپه های شنی طبس، شاهد طیف گسترده­ای از حیوانات، نظیر مار، عقرب، کبک، چکاوک بیابانی، عقاب طلایی، گرگ، کرکس و ... نیز باشید.

همسفر با کلوت در تور طبس

حضور در تور طبس و لذت راه‌پیمایی روی شن‌های کویر و لمس زیبایی‌های منطقه‌ی کویر حلوان، خاطره‌ای ارزشمند و کم‌نظیر برای شما خواهد ساخت.

 

تورهای شامل این جاذبه