برج ملی کانادا

1402/07/10


xx بازدید

تور کانادا

بازدید از مشهورترین جاذبه‌ی تورنتو؛ سی اِن تاور

نسبت برج سی اِن تاور به تورنتو مثل نسبت برج ایفل است به پاریس و برج خلیفه است به دبی. سی اِن تاور یا همان برج ملی کانادا، سومین برج بلند جهان و مشهورترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌ی شهر تورنتو است که هیچ گردشگری نباید آن را از دست بدهد. هرچند به‌مدت 32 سال این برج، بزرگ‌ترین سازه‌ی دست بشر بود. ساخت این بنای عظیم۴۰ ماه طول کشید و رهبری تیم طراحی آن به‌عهده‌ی ادوارد آر.بالدوین بود.

براساس آمار ارائه‌شده هرساله بیش از پنج میلیون بازدید‌کننده از این برج دیدن می‌کنند. در این برج 4 آسانسور با ظرفیت جابه‌جایی 1200 بازدیدکننده در ساعت پیش‌بینی شده است. بالای برج سی اِن، فضاهای تجاری و تفریحی برای بازدیدکنندگان فراهم شده تا بتوانند اوقات خوشی را در این برج عظیم بگذرانند. دوربین‌ها و تلکسوپ‌هایی که برای این فضا در نظرگرفته شده به شما امکان می‌دهند تا شهر را از این ارتفاع ببینید. برای رفتن به این برج باید به قلب شهر تورنتو بروید.

این برج سربه‌فلک کشیده را تقریباً از هر نقطه‌ی شهر می‌توانید مشاهده کنید و اگر دوست دارید یک عکس خیره‌کننده از آن بگیرید پیشنهاد ما رفتن به دریاچه‌ی انتاریوست؛ جایی‌که برج سی اِن تاور بیش از همه خودنمایی می‌کند. ارتفاع برج 553 متر است و بین سال‌های 1972 تا 1976 ساخته شده است. سی اِن تاور یک سازه‌ی مستقل است که استانداردهای معماری جهان را جا‌به‌جا کرده است. بلندترین سطحی که می‌توانید از آن‌جا شهر را ببینید در ارتفاع 447 متری است؛ اگر خوش شانس باشید و آسمان صاف باشد از این نقطه می‌توانید تا آبشار نیاگارا را به‌وضوح تماشا کنید. منظره‌ای بسیار دیدنی که قطعاً برایتان فراموش‌نشدنی خواهد شد. برای رسیدن به این نقطه باید دو آسانسور سوار شوید؛ ایستگاه آسانسور اول در ارتفاع 346 متری است؛ جایی‌که رستوران افسانه‌ای برج هم در آن قرار دارد.

اگر اهل هیجان هستید حتما طبقه‌ی شیشه‌ای را ببینید، قدم زدن روی یک شیشه درحالی‌که شهر زیر پایتان دیده می‌شود جسارت بسیاری می‌خواهد. اگر این هم شما را راضی نکرد و هنوز خیال دارید میزان ترشح آدرنالین را در بدنتان بیشتر کنید باید راه رفتن روی لبه یا همان اج واک را تجربه کنید که نامش در گینس به ثبت رسیده؛ درحالی‌که طناب‌های ایمنی دورتان است با دستان باز روی لبه‌ی بیرونی برج راه بروید و از ارتفاع 365 متری شهر را تماشا کنید. هرچند تجهیزات کاملی برای راه‌رفتن در این بخش به‌صورت گروهی ایجاد شده اما این جاذبه هم‌چنان، یکی از مهیج‌ترین و شاید برای عده‌ای پرریسک‌ترین بخش سفر به کانادا باشد.