خیابان تارگووی

1402/09/20


xx بازدید

مکان: خیابان تارگووی باکو

شاخصه: خیابانی معروف در شهر باکو

 

  خیابان تارگووی، یکی از زیباترین خیابان‌های باکوست که شهرتش در دنیا با خیابان‌هایِ معروفِ پاریس، نیویورک و ترکیه برابری می‌کند؛ روزهای خیابان تارگووی شاد، شفاف و پر از هیجان و نور و شب‌هایِ آن زنده و بیدار است. خیابانِ تارگووی شب‌ها با نورپردازی‌هایِ رؤیاییش چون تکه‌ای طلا در سیاهیِ شب می‌درخشد. این خیابانِ بلند با سنگفرش براق و تمیز، چراغ‌هایِ پایه بلندِ کلاسیک و مغازه‌های لوکس و درخشان در دو سویش، چشم‌ها را خیره می‌کند. ساختمان‌هایِ این خیابان با معماریِ اروپایی، تزئیناتِ ظریف، پنجره‌های نوک تیز و گلدسته‌های زیبا، ترکیبی از هنر و تاریخ را پیشِ چشمانِ شما به نمایش در می‌آورند.

پایتخت جمهوری آذربایجان

  باکو، پایتخت دل‌ربای جمهوری آذربایجان است. شهری بندری بر ساحل غربی دریای خزر در شبه جزیره‌ی آب شوران؛ باکو شهری هنردوست است و در گوشه و کنارش برنامه‌های موسیقی، تئاتر و اپرا برپاست. جاذبه‌های باکو از پارک‌های زیبایِ ساحلی گرفته تا خیابان‌هایِ جذابی مثل  خیابان تارگووی و دیدنی‌هایی چون: بام باکو، شهر قدیم باکو، باغ کاکتوسِ باکو و غیره همه و همه شما را مجذوب خود خواهند کرد. شکوهِ معماری‌ بناهای باکو شما را هیجان‌زده می‌کند و میانِ نور، رنگ و شور در باکویِ درخشان غرق خواهید شد. در باکو از هر گوشه نوای ساز و موسیقی خواهید شنید و سرشار از شادی خواهید شد.

  هم‌قدم با کلوت در خیابان تارگووی

  خیابان تارگووی یا خیابان نظامی که با مجسمه‌ای بزرگ از نظامی گنجوی شناخته می‌شود، پر از رنگ و نور است. هیجانِ خرید و تماشایِ مغازه‌هایِ برند با دکورهایِ خاص و فضایی لاکچری در خیابان مجذوبتان می‌کنند. رستوران‌ها و کافه‌هایِ شیک این خیابان با غذاهایِ لذیذ و فنجان‌های قهوه، آماده‌ی پذیرایی از شما هستند. خیابان تارگووی نزدیک به میدانِ قدیمیِ فانتین است. فواره‌های زیبا و تماشایِ مردمی که برای کبوترها دانه می‌ریزند و دسته‌ کبوترهای درحال پرواز ، رؤیا و جادو را بر خیابان می‌پاشند. این خیابان ترکیبی از آسیا و اروپاست!

 سنگفرشِ اروپایی، معماری نئوگوتیک و رنسانس همراه با سازه‌های شرقی و محلی با قوس‌ها و گنبدهایِ خاصشان، شما را در این خیابان بین آسیا و اروپا معلق نگاه می‌دارند.

   تلالو نور در مرمرهایِ خیابان تارگووی

  سازه‌های خیابان تارگووی با سنگ‌های مرمر، خارا و سنگ آهکِ آگلای در دو طرف دلبری می‌کنند و درخششِ نورهای طلایی در مرمرها، نمایی براق و کارت پستالی می‌سازند. این خیابان بلندترین مرکز خرید خیابانیِ باکو است و مغازه‌هایی که تا پاسی از شب باز هستند، خیابان را بیدار و زنده نگاه می‌دارند؛ مغازه‌هایی با کالاهایِ شیک و برندهایِ جهانی که لذتِ خریدی شیرین را برایتان به ارمغان خواهند آورد. پارکی زیبا در قسمتی از خیابان، مجسمه‌های افراد مشهور، تراس‌هایِ زیبای بناها و ترکیبِ معماری‌هایِ مدرن و کلاسیک برای شما پیاده‌روی با چشم اندازهایِ جذاب را خواهند ساخت.

   باکو نگین آذربایجان

  باکو چون نگینی بر جمهوری آذربایجان می‌درخشد و شادیِ مردمِ مهربانش شما را نیز شاد خواهد کرد. منطقه‌ی تارگووی یکی از جذاب‌ترین محله‌های شهر است که هر گوشه‌اش شما را غافلگیر می‌کند؛ این منطقه از یک سو به شهرِ قدیمیِ ایچریِ شهر و از سوی دیگر به بلوارِ ساحلی می‌رسد. خیابانِ تارگووی در این منطقه با نور و شادیِ مردمِ باکو و توریست‌ها می‌درخشد؛ در خیابان، سرتان را که بالا بگیرید لوسترهایِ توریِ دایره‌ای شکل و چراغ‌هایِ ساختمان‌ها در دلِ شب، چشمانتان را ستاره باران می‌کنند.