باغ کاکتوس

1402/09/18


xx بازدید

مکان: باغ کاکتوس باکو

شاخصه: مجموعه‌ای از گیاهان فوق‌العاده در شهر باکو

 

   باغ کاکتوس باکو در پارک بلوارِ باکو، یکی از جاذبه‌های دیدنی شهر باکو است. بلوار باکو پیاده‌رویی جذاب و ۳.۵ کیلومتری به موازاتِ  خزر است؛ می‌توانید با چشم اندازی زیبا از برج‌هایِ شیشه‌ایِ شعله مانند، در امتدادِ تکه‌ای از خزرِ زلال کنار عزیزانتان قدم بزنید و در حالی که نسیمِ دلچسب شهرِ بادها یعنی باکو، پوستتان را نوازش می‌کند، از دریا آرامش و قدرت بگیرید.

 پارکِ تفریحیِ بلوار با گیاهانِ زیبا بهترین مکان برای گذراندن عصری دلنشین و شیرین در باکوست. کافه‌هایِ بلوار با قهوه‌های خوش‌بو و شیرینی‌هایِ آذری، خستگیِ پیاده‌روی در بلوار را از تنِ شما بیرون می‌کنند. باغ کاکتوسِ زیبا در بلوارِ باکو، چشم شما را خیره خواهد کرد؛ شاید کاکتوس‌ها را بیشتر در خانه‌ها و در اندازه‌هایِ نه چندان بزرگ دیده باشید اما باغ کاکتوس باکو در مسیرِ قدم زدن در بلوارِ باکو، با کاکتوس‌هایِ بزرگ، بلند، عجیب و قطورش، حتماً شما را به ذوق خواهد آورد. پوشش‌هایِ گیاهیِ بلوار باکو، از جمله باغ کاکتوسِ باکو در بلوار برای دوست‌داران گیاه و باغبانی جالب و جذاب خواهد بود.

باکو، شهر بادها

 

  باکو، شهرِ بادها و آسمان خراش‌هایِ مدرن، برج‌هایِ زیبا در شکل‌هایِ مختلف و معماری‌هایِ خاص و متفاوت است. بافتِ قدیمی شهر در کنار ساختمان‌ها و مراکزِ خرید لوکس و مدرنش کاملا حفظ شده و قدم زدن در شهرِ قدیم باکو، قدم زدن در تاریخ و فرهنگِ باکوست. گذراندن غروب‌ها و شب‌هایِ زیبای باکو در بام باکو و تماشایِ خزرِی که احاطه شده با برق و نورِ برج‌ها، بسیار لذت‌بخش خواهد بود. قدم زدن و خرید در خیابان‌هایِ زیبایِ باکو، همچون خیابان تارگووی، با مراکزِ خرید لاکچری، معماری‌هایِ جذاب، فواره‌هایِ با شکوه، دلچسب و شیرین است. بلوار باکو کنار دریای خزر با کاکتوس‌هایِ دیدنیِ باغ کاکتوس باکو و جاذبه‌هایش، یکی از مقاصدِ توریست‌ها برای تماشایِ چشم اندازهای زیبای باکو است.

   اعجابِ کاکتوس‌ها در باغ کاکتوس باکو

   از زیباییِ کاکتوس‌ها در باغ کاکتوسِ باکو، نمی‌توانید چشم بردارید؛ کاکتوس‌هایِ عجیب، بزرگ و کوچک کنار هم با گل‌هایِ رنگین بر سطحِ سبزشان شما را مجذوب خود خواهند کرد. کاکتوس‌هایِ گرد و بزرگ، کاکتوس‌هایِ بلند، قطور و گل‌دار با میوه‌های رنگینِ رویِ برگ‌هایشان و کاکتوس‌هایی با برگ‌های بزرگِ تیغ‌دار شما را هیجان‌زده خواهند کرد. مسیرِ پیاده‌روی بلوار باکو را غیر از آبیِ خزر، گیاهان زیبا و رنگارنگی مثلِ کاکتوس‌هایِ عجیبِ باغ کاکتوس برایتان سرشار از زیبایی، طراوت و سرسبزی خواهند کرد.

   هم‌قدم با کلوت در باکو
 

  در بلوار باکو و پارک‌هایش که قدم بزنید، کنارِ خزر و هوایِ مطبوع، گیاهانِ زیبا و باغ کاکتوس باکو می‌توانید به خرید در مراکزِ  لوکسِ تجاری بپردازید؛ دوچرخه سواری کنید؛ کنارِ تماشایِ موج‌هایِ خزر و آرامش آن، تفریحاتِ آبی مانند کشتی‌سواری و هیجانش را نیز تجربه کنید.  قطارسواری در ساحل، قایق‌سواری در جزیره‌ی کانالِ آبیِ ونیزِ کوچک، شهربازی ، رستوران‌های محلی با غذاهای خوش عطرِ آذری و چای‌خانه‌هایِ بلوار باکو کنار تماشای باغ کاکتوس بسیار جذابند.