ونیز باکو

1401/12/29


xx بازدید

مکان: ونیز باکو

شاخصه: پارک ساحلی مشابه ونیز در باکو

 

پارک ونیز باکو یکی از زیباترین پارک‌های جمهوری آذربایجان است که در بلوار ساحلی این شهر قرار دارد. این پارک یکی از محبوب‌ترین پارک‌های باکو است که با اقتباس از ونیز ایتالیا در سال 1960 ساخته شد تا حال و هوای آن‌جا را تداعی کند.

پارک ونیز باکو یکی از زیباترین پارک‌های باکو است که در بلوار ساحلی این شهر قرار دارد. این پارک یکی از محبوب­ترین پارک­های باکوی آذربایجان است که با اقتباس از ونیز ایتالیا در سال 1960 ساخته شد تا حال و هوای آن‌جا را تداعی کند. علاوه‌برآن در دهه­های 1950 و 1960 که برخی مکان­های تفریحی مانند سینما بهار و کافه در بلوار باکو ساخته شد، ایده‌ی ساخت چنین مکانی جرقه خورد تا جنبه­های تفریحی این بلوار را کامل کند.

دیدنی‌های پارک مینی ونیز باکو

این پارک مساحتی حدود ده‌هزارمتر مربع را در برمی­گیرد و شامل مسیرهای قایق‌سواری، جزایر کوچک و بزرگ و کانال­‌هایی است که به‌وسیله‌ی پل­‌های سنگی به یک‌دیگر متصل شده­اند. این پارک کوچک و درعین‌حال زیبا یکی از ارزشمندترین سرمایه‌های آذربایجان به‌شمار می­‌رود و سالانه گردشگران زیادی را به‌سوی خود می‌کشاند.

پارک ونیز باکو علاوه‌بر کانال­‌ها و مسیرهای آبی دارای رستوران و کافه‌­های بسیار خوبی است که با انواع غذاها و نوشیدنی­‌های معروف باکو از میهمانان خود پذیرایی می‌کند. قایق‌­هایی که در این مسیر برای گردش قرار دارند گوندولا نام دارد که مشابه آن در ونیز ایتالیا نیز وجود دارد. در این پارک هیجان‌انگیز می­‌توانید با پرداخت مبلغ اندکی در حدود 5 منات سوار این قایق‌­ها شوید و حس بودن در خیابان­‌های ونیز را میان آب‌­های شفاف و آرام تجربه کنید و درعین‌حال از مناظر دیدنی اطراف و هوای عالی آن لذت ببرید. ظرفیت این قایق‌ها 4 نفر است که دو نفر آن‌ها مسافر و دو نفر دیگر هدایت‌کننده‌ی قایق هستند.

جاذبه‌­های نزدیک پارک ونیز باکو

اگر از پارک ونیز باکو دیدن کردید حتما سری هم به موزه‌ی فرش باکو بزنید. فاصله‌ی موزه‌ی فرش باکو تا پارک مینی ونیز باکو حدود سه دقیقه پیاده‌روی است. این موزه در نوع خود بزرگ‌ترین موزه‌ی فرش باکو در سطح جهان بوده که به‌عنوان میراث ناملموس جهانی در یونسکو به‌ثبت رسیده است.

از دیگر جاذبه­‌های نزدیک این پارک، شهر قدیمی باکو است که تا مینی ونیز باکو حدود یک کیلومتر فاصله دارد. این منطقه،  قدیمی‌ترین بخش باکو است که با دیوارهای سنگی احاطه شده و در سازمان یونسکو نیز به‌ثبت جهانی رسیده است.

باغ فیلارمونیک نیز یکی دیگر از جاذبه­های نزدیک به پارک مینی ونیز باکو است که در فاصله‌ی 375 متری آن واقع شده است. پارک آپلند باکو نیز از دیگر اماکن دیدنی در فاصله‌ی 700 متری از مینی ونیز باکو است. پارک آپلند در مرتفع‌ترین نقطه باکو قرار داشته و منظره‌ی زیبایی از شهر و خلیج را پیش چشم‌ها به نمایش می­گذارد.

زمان بازدید از پارک ونیز باکو

 قایق‌سواری در پارک ونیز باکو از ساعت 9 تا نیم ساعت پیش از غروب آفتاب است.