بام باکو

1402/07/10


xx بازدید

مکان: بام باکو

شاخصه: بلندترین نقطه‌ی باکو

 

بام باکو، بالاترین نقطه‌ی شهر باکو در جمهوری آذربایجان است. بر بلندایِ باکو لذت، هیجان و حس زندگی را تجربه خواهیدکرد. در این بخش از باکو  رنگ و نور ساختمان‌های مدرن و کلاسیک این شهر زیر پایِ شما قرار می‌گیرد. در بام باکو، گویی سرتان میان آسمان و پاهایتان بر دریایِ خزر آرام می‌گیرند!! برای رسیدن به بام باکو می‌توانید کنارِ عزیزانتان مدت طولانی پیاده‌روی کنید و از مناظر و چشم اندازهایِ ناب و بی‌نظیر این منطقه لذت ببرید. می‌توانید پیشنها ما این است که یکی از غروب‌هایِ شهر باکو را در بام باکو بگذرانید و از بلندترین جایِ شهر، غروبِ خورشید را تماشا کنید و از دیدنِ درخششِ پرتوهای نارنجی، قرمز تلالو خورشید بر آبیِ خزر رویا بسازید. بر بام باکو که بایستید، چشم‌اندازی از بافت قدیمیِ شهر باکو را کنارِ ساختمان‌هایِ امروزیش خواهید دید؛ این تضاد بسیار دیدنی خواهد بود، گویا دوره‌های مختلفِ تاریخِ باکو را در فیلمی رنگی کنار هم می‌بینید!

باکو، باشکوه و مهربان

   باکو سرشار از شکوه و زیبایی بر جمهوری آذربایجان می‌درخشد و ترکیبی از تاریخ، طبیعت و هنر را پیش چشمان شما به نمایش می‌گذارد. سواحل زیبای باکو، برج‌هایِ بلند، شیک و مدرن، بافتِ باستانیِ شهر قدیم باکو با تمام جاذبه‌هایش، خیابان‌هایِ براق و تمیز، کافه‌ها و رستوران‌هایِ رنگی، مراکز خریدِ لوکس، خزر و سواحل زیبا، همه و همه در دریایی از نور، رنگ و موسیقیِ آذری شما را مبهوتِ خود می‌کنند. باکو، تلفیقی از آسیا و اروپایی همزمان است و شما در آن آرامش و هیجان را هم‌زمان تجربه می‌کنید. روزها شهر در آسمان تمیز و آبیِ خزر غرق است و شب‌ها در شور و هیجانِ مردمِ بیدار...

 غذاهایِ محلیِ آذربایجان مثل دلمه‌ها، کوفته‌ی بزباش، آش دوغ، قوتاب(نانی پر شده با گوشت)، اسفناج، پنیر و لاوانگی که ماهی یا مرغ شکم پر با سبزی‌های محلی و گردوست؛ کباب‌ها و شیشلیک‌ها و همچنین شیرینی‌ها، حلواها و باقلواهایِ باکو، زیبا، خوش‌عطر و رنگین در رستوران‌ها و کافه‌هایِ زیبای باکو سرو می‌شوند.

   به بامِ بلند باکو خوش آمدید!

  تماشایِ دریای با شکوهِ خزر، آسمان خراش‌هایِ سه قلویِ شعله‌ی شیشه‌ایِ معروف و تمام زیبایی‌های باکو از بالاترین قسمت شهر بسیار جذاب است. می‌توانید با قطارِ کابلی یا پیاده‌روی به بام باکو برسید و از تماشای مناظر آنجا لذت ببرید و به تماشایِ چشم‌اندازِ پانورامایی باکو بپردازید و غرقِ لذت و شادی شوید.

همچنین می‌توانید در پارک آپلند که آن هم در بلندترین نقطه‌ی شهر است و فضایی آرام دارد، سرشار از آرامش شوید؛ پارک‌ آپلند شما را به تماشایِ بازی‌هایِ اروپایی در باکو دعوت می‌کند؛ در پارک آپلند زمین‌هایِ بازی تنیس و فوتبال وجود دارند و می‌توانید از پارک آپلند با ماشینِ کابلی به نقاطِ بالاتر صعود کنید. در دور تا دور پارک، برج‌هایِ بلند و زیبا بر صفحه‌ی آسمان نقش بسته‌اند. در کنارِ معماری و هنرِ شهرِ باکو، لذت بردن از طبیعتی زیبا را در بام باکو، تجربه خواهید کرد؛ شب‌هایِ بام باکو لذت‌بخش و سحرآمیز است. در آرامش شب، تماشایِ درخشش نورها در خزر به شما احساسِ قدرت خواهد بخشید. عکاسان در بلندترین نقطه‌ی شهر، سوژه‌های بسیاری برای عکاسی و گرفتنِ عکس‌هایِ کارت پستالی خواهند داشت.

   همه‌ی زیبایی‌هایِ باکو در بام باکو

  گویا همه‌ی زیبایی‌های باکو را از بام باکو خواهید دید؛ هنر و تاریخ، معماری کهن و مدرن، برج‌های بلند و پر نور و شکوهِ دریایِ خزر و طبیعتِ رویاییِ باکو همه و همه در هر طلوع و غروبِ بام باکو تماشایی هستند. همسفر با کلوت بلندترین نقطه‌ی باکو را به‌خاطر می‌سپاریم.