منطقه اودایبا

1402/09/18


xx بازدید

اودایبا

اودایبا یک منطقه محبوب برای خرید و سرگرمی بوده، و دراصل مجموعه جزایری است که در خلیج توکیو واقع شده. اودایبا به عنوان مجموعه‌ای از جزایر توسط انسان (دایبا به معنای واقعی کلمه "قلعه") ساخته شده است؛ که در اواخر دوره ادو (1603-1868) انجام آن به اتمام رسیده؛ تا از توکیو در برابر حملات احتمالی دریا ییو به طور خاص در پاسخ به دیپلماسی مسلحانه قایقرانی کالا پری محافظت شود.

بیش از یک قرن بعد، جزایر کوچک به جزایر بزرگ‌تر پیوستند و توکیو یک پروژه توسعه دیدنی و جذاب را با هدف تبدیل این جزایر به یک منطقه مسکونی، تفریحی و تجاری در طول دهه 1980 آغاز کرد. اما پس از فروپاشی «حباب اقتصادی» در اوایل دهه 1990، توسعه آن از این نظر كاهش داده شد و اودایبا را تقریباً خالی از سکنه كرد.

تا نیمه دوم دهه ۹۰ میلادی، زمانی که چندین هتل، مراکز خرید و خط قطار سریع‌السیر بازگشایی شدند، اودایبا به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری توکیو و یک مکان‌های تاریخی با گستره‌ی وسیعی از مراکز تفریحی، گردشگری، غذاخوری و غیره تبدیل شد.

با وجود مشکلات اولیه چندین پروژه در رابطه با این جزایر انجام شد؛ از جمله به خرج دادن خلاقیت های متعدد معماری، مانند ساختمان تلویزیون فوجی، مرکز مخابرات و مرکز بزرگ توکیو. علاوه بر این موارد، برنامه‌ریزی شهری مدرن فضای سبز و تقسیماتی برای تردد موتوری و عابر پیاده را با استفاده از پیاده‌روهای مرتفع و موارد مشابه از این دست فراهم نمود؛ تا رفت و آمد و گشت زنی در این مکان بسیار آسان‌تر از گذشته باشد.

 

مجسمه آزادی در اودایبا (سمبل نمادین پارک)

برای بزرگداشت سال فرانسه در ژاپن، مجسمه آزادی فرانسه (1889) از Ile des Cygnes از این کشور به توکیو آورده شد، و از آوریل 1998 تا ژانویه 1999 در پارک ساحل اودایبا نصب شد. شما می‌توانید به طور روزانه افرادی را بیابید که در اینجا ایستاده‌اند و عکس‌های مختلفی را برای یادبود در کنار این مجسمه می‌گیرند. اگر برای گرفتن عکس به این محل سفر می‌کنید، دقت کنید که پل رنگین‌کمان را هم در پس‌زمینه عکس خود جای دهید.

ساختمان اصلی تلویزیون فوجی

بخش‌هایی از ساختمان اصلی تلویزیون فوجی در اودایبا برای تماشا و بازدید عموم همواره باز است، و همیشه می‌توانید جمعیت متعددی را بیابید که از این مکان دیدن می‌کنند. از طبقه 25، در بخش جهانی شکل ساختمان، می‌توانید از تماشای مناظر اودایبا و خلیج توکیو لذت ببرید؛ که جذابیت و زیبایی تماشایی دیگری نیز در این منطقه به شما عرضه می‌کند.

موزه ملی علم و نوآوری نوظهور

موزه ملی علم و فناوری نوظهور که به اختصار Miraikan شناخته می‌شود، یک موزه هنری است که در آن می‌توانید در مورد آخرین تکنولوژی‌های ژاپن یاد بگیرید. آخرین روبات‌ها و محصولات اندرویدی در معرض نمایش هستند، و بازدیدکنندگان حتی می‌توانند با آن‌ها تعامل داشته باشند. لازم به ذکر است که توپ بزرگ موجود در این محل که به شکل کره‌ی زمین در لابی این مکان واقع‌شده است، محل عکاسی گردشگران مختلف محسوب می‌شود.

 

پل رنگین کمان

یکی از نمادهای اودایبا، پل رنگین کمان یا (Rainbow Bridge) است؛ که یک پل معلق محسوب می‌شود و خود شهر توکیو را به اودایبا متصل می‌کند. شما می‌توانید از قسمت رصدخانه تلویزیون فوجی نمای شگفت‌انگیز و خیره‌کننده‌ای را از این پل را مشاهده کنید.

جوی‌پلیس توکیو

جوی‌پولیس توکیو یک پارک سرگرمی سرپوشیده با یک ترن هوایی، در کنار جاذبه‌های گردشگری دیگر نظیر خانه اجنه است و با بیشتر از ۲۰ جاذبه‌ی مختلف برای تفریح گردشگران طراحی‌شده است. این مکان یک فضای عالی برای یک تفریح و یا صرف وقت با دوستان، برای افراد مختلف محسوب می‌شود.