محله آساکوسا

1402/09/18


xx بازدید

معبد آساکوسا در ژاپن

معبد آساکوسا در ژاپن که با نام دیگری تحت عنوان معبد سانجا نیز شناخته شده است، در منطقه‌ی تایتوی توکیو، پایتخت ژاپن واقع شده است. یکی از زیباترین و اصلی‌ترین معابد دین شینتو در ژاپن که حتما باید در سفرهای خود به ژاپن از آن بازدید کنید. آیا می‌دانستید که 80 تا 90 درصد ژاپنی‌ها، به دین شینتو بوار دارند. محل قرارگیری این معبد در شرق معبد سنسوجی است. اما نسبت به معبد سنسوجی مقداری جدیدتر است. معبد آساکوسا در سال 1649 در دوره ادو ساخته شده است. اگر در زمان‌های خاصی به این معبد سفر کنید، مراسم و جشن‌های بسیار زیبایی را شاهد خواهید بود که در معبد آساکوسا برگزار می‌شوند می‌توان از جمله این جشن‌ها و مراسم به جشن سانجا که یکی از سه جشن بزرگ در دین شینتو است اشاره کرد. این جشن هر سال در ماه می در معبد آساکوسا برگزار می‌شود و گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند.

 

داستان‌های پشت پرده معبد آساکوسا

البته در مورد این معبد، گفته شده است که به عنوان سانجا-ساما نیز شناخته شده است، که به معنای معبد سه خدا نیز می‌باشد. دین شینتو در ژاپن اهمیت بسیاری دارد و این معبد از مهمترین معابد ایت دین است. برای همین توصیه‌ ما این است که حتما از در سفرهای خود از آن بازدید کنید. سه مرد در ژاپن سنسوجی را تاسیس کردند و این معبد به افتخار آنها ساخته شده است. معبد آساکوسا را قسمتی از ساختمان‌های مقدس موجود در منطقه می‌دانند. معبد سنسوجی در بخش غربی معبد آساکوسا قرار دارد. برای رفتن به اینجا می‌توانید به پایین خیابانی بروید که معبد در آن با یک سنگ توری مشخص شده است.

 

معماری معبد آساکوسا

افسانه و داستان مقدسی که در مورد معبد آساکوسا وجود دارد این است که دو برادر ماهیگیر بوده‌اند به نامهای Hinokuma Hamanori و Hinokuma Takenari که در سال 628 در هفدهم ماه می، یک مجسمه در رودخانه ی سومیدا پیدا می‌کنند. مرد دیگری به نام Haji no Nakatomo که اتفاقا مرد ثروتمند و دارایی بوده است، داستان این دو برادر ماهیگیر را می‌شنود و نزد آنها می‌رود. دو بردار بسیار تحت تاثیر قرار گرفته و بعدها به مذهب بودایی روی می‌آورند. مجسمه‌ای که از آن نام برده شد کانن نام دارد و در معبد کوچکی قرار دارد که صاحبخانه و دو برادر در آن جا زندگی می کردند. این معبد از طرف این سه نفر وقف شده بود. معبد سنسوجی در واقع همین معبد است که داستان آن را برایتان گفتیم. معبد آساکوسا را نیز به یاد این سه نفر که لقب سه خدا را گرفته‌ بودند، در قسمت شرقی معبد سنسوجی ساخته شدن. این معبد و ساختمان‌های موجود در اطراف یک سایت مذهبی را شکل داده‌اند که جشنواره‌های مهم بودایی و شینتو در آن برگزار می‌شود. از میان این جشنواره‌ها و مراسم می‌توان به سانجا ماتسوری اشاره کرد که در اواخر ماه می در اینجا برگزار می‌شود. 

اگر به گذشته و جنگ‌هایی که کشور ژاپن درگیر آن بوده است نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد، که بسیاری از ساختمان‌ها و سازه‌ها در ژاپن در حملات هوایی مورد آسیب قرار گرفتند اما معبد از این حمله‌ها که به سال 1945  برمی‌گردد، در امان مانده است. تاریخچه‌ی غنی و عزیز بودن معبد آساکوسا نزدن مردم، سبب شد که دولت ژاپن در سال 1951 از آن به عنوان یک مکان فرهنگی و مذهبی مهم نام ببرد.