معبد طلایی

1402/12/10


xx بازدید

مکان: معبد طلائی ژاپن

شاخصه: معبدی طلاکوب در شهر کیوتو

 

کیتو یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شهرهای دنیاست. این شهر که پایتخت قدیم کشور ژاپن است. یکی از زیباترین بناهای تاریخی و بسیار شکوهمند تاریخ در این شهر به نام معبد طلائی ژاپن می‌باشد، این معبد که به نام معبد کینکاکوجی نیز شناخته می‌شود، توانسته با زیبایی بی‌حد خود، علاقه‌مندان بسیاری را از سراسر ایران گردهم آور تا از این بنای شکوهمند و بسیار زیبا دیدن کنند. اگر دوست دارید تا تاریخی سرشار و غنی را دیدن کنید، کافی است با استفاده تورهای مسافرتی شرکت آفتاب کلوت، با خانواده خود پا به این قلمروی شکوهمند بگذارید و از ترکیب رنگ‌ها و معماری سنتی ژاپنی لذت ببرید.

معبد طلائی ژاپن تاریخی جاودان در دل ژاپن

شهر کیتو دارای بیش از 30 معبد فعال است و مذهب بودا در این مناطق مورد پرستش قرار می‌گیرد. بسیاری از معابد تاریخ بسیار زیادی دارند و توانسته‌اند جنگ‌ها و یا بسیاری از حوادث تاریخی کشور ژاپن را به تصویر بکشند، مجسمه‌ها و تندیس‌های قدیمی فراوانی در این مجموعه‌ها قرار دارد و می‌توان یکی از ارزشمندترین معابد مورد استفاده راهبان در معبد طلائی ژاپن نام برد. این معبد به دلیل داشتن ویژگی‌های اقلیمی و ظاهری خود توانسته به‌عنوان یکی از چشم‌نوازترین آثار باستانی ژاپن شناخته شود.

زمانی که شوگان آشیکاگا یوشیمیتسو به یکی از زیباترین محله ای در حال گذر خود می‌رسد، در قرن 14 ام هجری دستوری مبنی بر ساخت یک معبد بزرگ را در آن ناحیه می‌دهد که بعد ها به نام معبد طلائی ژاپن شهرت پیدا می‌کند. این معبد در زمان بازنشستگی این فرد بزرگ در ژاپن به‌عنوان یک استراحتگاه مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما اکنون این معبد محل آیین بودایی ذن می‌باشد. این بنا در طول تاریخ بسیار خود دستخوش مرمت‌های زیادی شده است و در بسیاری از جنگ‌ها و یا بلایای طبیعی آسیب های به آن رسیده است، اما در طول زمان معبد طلائی ژاپن هنوز هم سرپا و با ابهت ایستاده است.

ویژگی‌های خاص و چشم‌نواز معبد طلائی ژاپن

این بنای بسیار زیبا و جذاب، دارای طراحی داخلی بسیار شکوهمندی است و بازدیدکنندگان می‌توانند از سبک و سیاق هر طبقه به‌صورت مجزا لذت ببرند. معماری طبقه اول این ساختمان، مربوط به دوره شیندِن که از کاخ‌های هیان بزرگ الهام گرفته شده است و معماری چشم‌نواز آن و همچنین ترکیب‌بندی رنگ های می‌تواند جذابیت این طبقه را دو چندان کند. اگر در اطراف این طبقه گشت‌وگذار کنید، می‌توانید به‌راحتی تندیس‌های بودایی بزرگی را مشاهده کنید که در اطراف معبد طلائی ژاپن واقع‌شده است.

طبقه دوم این بنای بسیار جذاب و دیدنی که از روکشی از طلا طراحی شده، از سبک بوکه تبعیت میکند و مخصوص سامورایی ها می‌باشد. اما جذابیت اصلی این بنا، در روکش های طلائی این معبد است که می‌توان آنها را در بخش های بیرونی و یا داخلی خانه به خوبی مشاهده کرد.

از زیباترین تندیس‌های موجود در معبد طلائی ژاپن می‌توان به ققنوسی طلائی و زیبا بر روی سقف آن اشاره کرد که زیبایی این بنا را دوچندان کرده است و حتی باغ‌های اطراف معبد طلایی ژاپن با داشتن رنگ ها و عطر و بوی خاص خود، توانسته‌اند آرامشی جاودان را در این مکان به وجود آورند و در کنارها، قهوه خانه های سنتی نیز می‌توانند پذیرای مردم و رهگذران این منطقه باشند. همچنین می‌توانید در کنار معبد طلائی ژاپن ژاپن خانه کشیش های ارشد و انواع مغازه های سوغاتی فروشی را مشاهده کنید که می‌توانند پذیرای شما باشند.