بازار سنتی اوساکا

1402/12/10


xx بازدید

مکان: بازار سنتی اوساکا

شاخصه: یک بازار سنتی در ژاپن

 

یکی از دیدنی‌ترین‌های خاص کشور ژاپن، بازار سنتی اوساکا نام دارد. این بازار که قدمتی بسیار طولانی در کارنامه‌ی خود دارد، به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین بازارهای سنتی ژاپن شناخته می‌شود. در این بازار کوچک و پرهیاهو می‌توانید از انواع صنایع دستی تا انواع غذاهای محلی را مشاهده کنید و به‌راحتی با فرهنگ و تمدن این کشور بزرگ همراه شوید. اگر دوست دارید تا تاریخ و تمدن و سیر تحولات کشور ژاپن را تماشا کنید و از مناظر زیبا و بی‌نظیر کشور ژاپن لذت ببرید، کافی‌ست همسفر با کلوت، به این قلمروی رنگارنگ سر بزنید.

 

بازار سنتی اوساکا، محلی برای تلفیق هنر سنتی و مدرن

 

از جذابیت‌های بازار سنتی اوساکا وجود خیابان بسیار باریکی است که همیشه با انبوهی از جمعیت درحال خرید نظر گردشگران زیادی را جلب می‌کند. این بازار با داشتن سابقه‌ی بسیار طولانی همیشه به‌عنوان یکی از مراکز معروف شهر اوساکا شناخته می‌شود.

می‌توان به‌راحتی با عبور از این بازار شلوغ و رنگارنگ به قلعه‌ی معروف اوساکا نیز سَر زد که به‌عنوان نماد این کشور شناخته می‌شود. از محبوب‌ترین مواردی که می‌توان در بازار سنتی اوساکا خرید، خوراکی‌های سنتی و مدرن این شهر و هم‌چنین صنایع‌دستی خاص و منحصربه‌فرد ژاپن است. ترکیب ساختمان‌ها و مغازه‌های مدرن و سنتی کنار هم موجب شکل‌گرفتن فضای رنگارنگی در این منطقه شده است و بازدیدکنندگان می‌توانند به‌راحتی از هر کدام از بخش‌های این بازار جذاب دیدن کنند.

این بازار که به قلب اوساکا نیز معروف است، به تمام بخش‌های باستانی این شهر دسترسی دارد و اگر برای دیدن بازار اوسکا و خرید از آن بروید می‌توانید به‌آسانی به معابد و همچنین باغ‌های بسیار سرسبز این شهر دسترسی داشته باشید و از اقلیم جذاب این منطقه لذت ببرید.

 

تمدن منحصربه‌فرد و زیبای شهر اوساکای ژاپن

 

با رفتن به محله‌ی شرقی بازار سنتی اوساکا می‌توانید به اسکله‌ی قایق‌های ساحلی رفته و در یک منطقه‌ی ساحلی آرام و دلنشین، ساعات خوشی را سپری کنید. می‌توانید بعد از رسیدن به این منطقه‌ی توریستی با قایق‌های موجود در ساحل به گشت‌و‌گذار در شهر بروید.

بازار قدیم اوساکا به‌دلیل قرارگرفتن در بافت قدیم این شهر به تمام بخش‌ها و مراکز مهم تفریحی دسترسی مناسبی دارد. برای گذراندن یک عصر لذت‌بخش و دلچسب در اوساکا می‌توانید سری به این بازار سنتی بزنید.

یکی از غذاهای سنتی و بسیار خوشمزه‌ای که می‌توانید در بازار سنتی اوساکا میل کنید، «شابو شابو» نام دارد که طعم بسیار خوشمزه‌ای دارد و می‌توانید در بخش های مختلف بازار این خوراکی محبوب و پرطرفدار کشور ژاپن را میل کنید. این بازار جذاب، پر از خوراکی‌ و لباس‌های سنتی است که می‌تواند تجربه‌ی خوبی برای خرید از ژاپن باشد.