برج ایفل

1402/09/20


xx بازدید

برج ایفل :

همه ما به خوبی می‌دانیم برج ایفل یکی از مشهورترین برج های دنیا به شمار می‌رود که در کشور فرانسه شهر پاریس قرار گرفته است. با این وجود بسیاری از افراد اطلاعات بیشتری در مورد برج ایفل و مشخصات آن ندارند که در ادامه تمامی مشخصات آن را بیان می‌کنیم تا آشنایی شما در این مورد بیشتر شود. این برج یکی از محبوب‌ترین برج‌های جهان به شمار می‌رود که ارتفاع آن 300 متر است و در واقع یکی از مهم‌ترین مکان‌های گردشگری در شهر پاریس و کشور فرانسه محسوب می‌شود. به جرات می‌توانیم بیان کنیم که هیچ فردی در دنیا وجود ندارد که به کشور فرانسه برود و از این برج زیبا دیدن نکند.

 

مشخصات برج ایفل :

از جمله مشخصات اصلی که در برج ایفل می‌توانیم نام ببریم این است که 1. وزن برج ایفل بین 7300 تا 10000 تن است، 2. حدود 18038 قطعه در آن به کار رفته است، 3. حدود پنج میلیون پیچ در آن وجود دارد. این برج در میدان سان دو مارس شهر پاریس و در کنار رودخانه سن بنا شده است. ارتفاع آن به قدری زیاد است که از آن به عنوان یکی از مرتفع‌ترین بناهای شهر پاریس یاد می‌کنند. در واقع باید بدانید که علت اصلی بنا کردن این پل یادبود 100 سالگی پیروزی انقلاب فرانسه بود که آن را در سال 1886 مطرح کردند. یکی از مهمترین چالش‌هایی که در ساخت برج ایفل وجود داشته است نصب پیچ و مهره‌های برج و آسانسور بوده که معماران بسیار توانمندی توانستند این موضوع را به خوبی حل کنند و بنا را به زیباترین شکل ممکن بسازند.

 

بخش‌های مختلف برج ایفل :

برج ایفل بخش‌های مختلفی دارد که هر یک از این بخش‌ها زیبایی بسیاری دارند، از جمله این بخش‌ها عبارتند از

 

1. حیاط :

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که به مقبولیت برج ایفل کمک بسیاری کرد حیاط آن بود، چرا که حس زیبایی اطراف برج را بسیار بیشتر کرد و بسیاری از کسانی که به دیدن این برج می‌رفتند در حیاط آن عکس‌های زیبایی را می‌گرفتند. امروزه هم حیاط این برج یکی از مهم‌ترین بخش های آن به شمار می‌رود. گروه‌های موسیقی بسیاری در این حیاط هستند که بدون شک از شنیدن موسیقی آنها لذت خواهی برد.

2. طبقه اول :

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های دیدنی برج ایفل طبقه اول است، کف این طبقه به طور کامل از شیشه است و شما می‌توانید زیر پای خود را مشاهده کنید. 7 عدد پروژکتور بسیار قوی در این طبقه وجود دارد که درخشش برج را بسیار بیشتر می‌کند. در این طبقه کتابخانه، کافه، پله‌های قدیمی، رستوران و مرکز تفریح برای کودکان وجود دارد.

3. طبقه دوم :

طبقه دوم به عنوان یکی از بخش‌های به شمار می‌رود که آن را به عنوان یک ایوان بزرگ برای شهر پاریس می‌شناسند. در این طبقه تلسکوپ و رستوران معروف ژولورن قرار گرفته است. در واقع به این طبقه سکوی بازدید از برج می‌گویند، رفتن به این طبقه به کسانی که علاقه زیادی به تماشای شهر پاریس دارند توصیه می‌شود.

4. طبقه سوم:

یکی دیگر از رمانتیک‌ترین و زیباترین قسمت‌هایی که در برج ایفل قرار دارد طبقه سوم و یا همان طبقه آخر است، اگر هنگام غروب به این طبقه بروید بدون شک بهترین دقایق خود را گذرانده‌اید، چرا که غروب زیبای پاریس را از مرتفع‌ترین قسمت شهر مشاهده خواهید کرد.