خیابان شانزه لیزه

1402/09/20


xx بازدید

خیابان شانزلیزه

آیا شما نیز به دنبال بازدید از زیباترین و جذاب‌ترین خیابان جهان هستید؟ آیا می‌دانید خیابان شانزلیزه دارای چه حقایق بسیار بی‌نظیر و شنیدنی است؟

شانزلیزه به معنای راه الیزه است که این خیابان در شهر پاریس واقع شده است و به عنوان اصلی‌ترین نماد شهر پاریس شهرت دارد. این خیابان از میدان کنکورد تا میدان شارل دوگل امتداد یافته است که طالق پیروزی نیز در این خیابان واقع گشته و بر زیبایی آن افزوده است. گردشگران می‌توانند در هر فصلی از سال از خیابان شانزلیزه بازدید داشته باشند و بهترین لحظات را برای خود به ارمغان بیاورند. خیابان شانزلیزه در هر فصلی از سال دارای زیبایی‌ها و جذابیت‌های به خصوصی است که همین امر سبب شده است تا بسیاری از توریستها بازدید از آن را در اولویت‌های خود قرار دهند.

 

حقایق جالب در مورد خیابان شانزلیزه

خیابان شانزلیزه با داشتن حقایق بسیار بی‌نظیر و شگفت انگیز خود توانسته است بر سر زبان‌ها بیفتد و یکی از مشهورترین خیابان‌های جهان به شمار بیاید. از مهمترین حقایق جالب در مورد خیابان شانزلیزه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

-         افسانه‌های یونانی این خیابان را به عنوان بهشتی می‌شناسند که روح قهرمان‌ها در آن ساکن می‌گزینند.

-         خیابان دارای 1900 متر است که از طویل ترین خیابان‌های جهان است.

-         این خیابان در سال 1709 به این اسم نامگذاری شد.

-         گران‌ترین خیابان در اروپا است.

-         نخستین عابر گذرها در این خیابان تاسیس شدند که این واقعه مربوط به سال 1828 است.

همچنین اشاره به این نکته نیز بسیار ضروری است که در طول سالیان سال صد‌ها فیلم و سریال در این خیابان به تصویر کشیده شده است که بسیاری از آنها را شاید مورد بازدید قرار داده باشید.

 

خرید در خیابان شانزلیزه

یکی از مهمترین موضوعاتی که در مورد خیابان شانزلیزه وجود دارد خرید از فروشگاه‌هاو مغازه‌های این خیابان است که این خیابان از سالیان بسیار دور با داشتن بهترین و مشهورترین مراکز خرید خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و مسافران را به سوی خود جذب کند. از مشهورترین برندهای موجود در این خیابان می توان به نایکی، آدیداس، هرمس، گوچی و شنل اشاره کرد. اگر شما نیز می‌خواهید خاطرات خود را در خیابان شانزلیزه به ثبت برسانید می‌توانید برای دوستان و نزدیکان خود بهترین و شیک‌ترین سوغاتی را از این خیابان به ثبت برسانید. طول این خیابان را هزاران بوتیک و مرکز خرید تشکیل داده است که خرید از این خیابان امروزه به یکی از مهمترین گزینه‌های مورد توجه گردشگران و توریست‌ها واقع شده است.

 

پیاده‌روی در خیابان شانزلیزه

گردشگران و مسافرانی که قصد بازدید از خیابان شانزلیزه را دارند، به دنبال پیاده‌روی در این خیابان هستند تا از این طریق بهترین و به یادماندنی‌ترین لحظات را برای خود به ارمغان بیاورند. این خیابان با داشتن جاذبه‌های دیدنی و تاریخی بسیار باشکوه خود از جمله طاق پیروزی، کاخ گراند، موزه هنری پتی پاله و صدها رستوران و سینما بهترین گزینه برای گشت و گذار به شمار می آید. لازم به ذکر است که خیابان شانزلیزه در تمام روزهای سال مملو از گردشگر و مسافر بوده که با علاقه‌مندی بسیار زیادی از این خیابان و مغازه‌های آن بازدید می‌کنند. همچنین این خیابان دسترسی بسیار بالایی را به بسیاری از جاذبه‌های گردشگری شهر پاریس دارد که از مهمترین و نزدیکترین این جاذبه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

-         مجسمه سیمون بولیوار

-         مجسمه شارل دو گل

-         کاخ الیزه

-         لا مادلن

-         میدان کنکورد