دیوار برلین

1402/09/13


xx بازدید

دیوار برلین

آیا شما نیز به دنبال بازدید از دیوار برلین هستید؟ آیا می دانید چه حقایق جالبی در پی این دیوار تاریخی وجود دارد؟ دیوار برلین در کشور آلمان واقع شده است که موقعیت اصلی آن در قسمت شرقی شهر برلین بوده و این دیوار توانسته است شهر مذکور را به دو قسمت شرق و غرب تقسیم کند که یکی از مهمترین و اصلی‌ترین سمبل‌های جنگ سرد بوده و در سال 1989 نیز فرو ریخت. دیوار مذکور از زیباترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این نیز به شمار می‌آید که در طول سال‌های بوده و گردشگران بسیار زیادی بازدید از این جاذبه را در اولویت‌های خود قرار می‌دهند. ساخت این دیوار به سال 1961 برمی ‌گردد که در روز 13 اوت این سال اقدام به تاسیس آن کردند تا منطقه تحت کنترل بین کشورهای آمریکا، فرانسه و بریتانیا مشخص شود. در آن زمان‌ها نیز برلین پایتخت کشور آلمان در شرق بود که بعد از جنگ جهانی دوم به دست شوروی‌ها افتاد و در میان مردم آلمانی نیز به پرده آهنی نام گرفت. لازم به ذکر است که این دیوار برای جدا کردن مردم شرق از غرب آلمان ساخته شده بود و مردم شرق هیچ‌گونه حقی را برای ورود به قسمت غرب نداشتند و در این در حالی بود که مردم غرب می‌توانستند با در نظر گرفتن احتیاط‌های لازم سفری را به سوی شرق برلین داشته باشند.

 

واقعیت‌های بسیار جالب در مورد دیوار برلین

واقعیت‌های بسیار جالبی در مورد دیوار برلین وجود دارد که برای هر گردشگری بسیار شنیدنی است که از مهمترین این واقعیت‌های دیوار برلین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-         در طول تاریخ در حدود 136 نفر از افراد شهر برلین وقتی می‌خواستند از شرق به غرب برلین سفر کنند کشته شدند و افرادی که دست به چنین اقدامی می‌زد را خائن می‌نامیدند به گونه‌ای که نگهبانان حق شیک را به سوی این افراد خائن داشتند.

-         قسمت شرقی دیوار برلین بسیار ساده و عاری از هرگونه نوشته و نقاشی بود در حالی‌که قسمت غرب آن پر از نقاشی‌های بسیار زیبا پوشیده شده بود.

-         دیوار برلین یکی از نمونه‌های بسیار بارز ظلم کمونیست‌ها به شمار می‌رفت چرا که آنها مردم را در صورت عبور از این دیوار می‌کشتند.

-         مردمی که در سمت غرب این دیوار زندگی می‌کردند، اشغال‌های خود را به سمت دیگر دیوار پرت می‌کردند.

-         دیوید هاسلهوف در سال 1989 بر روی دیوار برلین یکی از بهترین و بی‌نظیرترین آهنگ‌های خود را اجرا کرد. 

 

بازدید از دیوار برلین

امروزه بسیاری از مسافرانی که به شهر برلین سفر می‌کنند، به دنبال بازدید این دیوار هستند تا از نزدیک شاهد این واقعه‌ی تاریخی باشند که برای این منظور نیز می‌توانند به قسمت شرق برلین مراجعه کرده و از نزدیک باقی مانده‌های این دیوار را مورد بازدید قرار دهند. نابودی رسمی دیوار برلین در 13 ژوئن سال 1990 صورت گرفت که آلمانی‌ها تصمیم گرفتند تا قسمتی از آن دیوار را برای یادگاری از گذشته داشته باشند. واقعیت دارد که دیوار برلین یکی از موانع فیزیکی روی کره زمین شناخته می‌شده است ولی آنچه که در ذهن مردم شرق و غرب شهر برلین وجود داشت جدا از این واقعیت بوده و همین امر نیز سبب شد تا بعد از چند دهه از تاسیس این دیوار، فروپاشی آن را نیز مشاهده کنیم. شما می‌توانید هنگام بازدید از این دیوار بهترین تصاویر گردشگری خود را نیز به ثبت برسانید.