آبشارهای راین

1402/09/13


xx بازدید

آبشار راین

آبشار راین، از زیباترین جاذبه‌های طبیعی در کشور سوئیس است که حتما باید در سفرهای خود از نمایی نزدیک از آن بازدید کنید. جاذبه‌های طبیعی سهم مهمی از مقاصد گردشگری هستند که در اکوتوریسم و گردشگری تفریحی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. بازدید از این جاذبه‌ها، برای شما مفرح و آرامش‌بخش خواهد بود به‌علاوه نیازی نیست شما هزینه‌های زیادی پرداخت کنید. این مساله در بسیاری موارد رایگان است و این یعنی شما دست خانواده را بردارید و از دیدن اطراف خود لذت ببرید. 

 

مردم تمایل زیادی به پرسه زدن در جاذبه‌های طبیعی مانند جنگل، پارک، غار، کوه، آبشارها و غیره دارند. آبشارهای راین را از زیباترین آبشارهای اروپا و حتی جهان می‌دانند. آبشاری بزرگ که به آن صحفه‌ای می‌گویند چرا که تنها 150 متر عرض دارد و بیشترین بلندای آن به 23 متر می رسد. آبشارهای راین در نزدیکی شهری به نام شفهوزن قرار دارند. این شهر در فاصله‌ی 50 کیلومتری شهر زوریخ قرار دارد. می‌دانید که زوریخ بزرگترین شهر سوئیس به حساب می‌آید. 

زیبایی‌های آبشارهای راین 

شما خود را در برابر آبشاری بزرگ تجسم کنید، که قطره های بسیار ریز آب به صورت شما می خورد  و صدای آبشار به حدی بلند و زیباست که دیگر صدا به صدا نمی‌رسد. آنگاه تمام درختان سرسبز روبه‌رو را خواهید دید که برای شما دست تکان می‌دهند. این شعر نیست، این تمام آن چیزی است که در بازدید از آبشارهای راین زیبا در سوئیس آن را تجربه خواهید کرد. 

اگر در فصل تابستان به اینجا بروید، رنگین‌کمان های بزرگ و زیبایی را خواهید دید که در به واسطه‌ی قطره‌های آب و انعکاس نور خورشید به وجود می‌آیند. دو راه برای نزدیک شدن به آبشارهای راین وجود دارد. اولین راه از طریق قلعه لائوفن است که تا حدودی دسترسی به آبشارهای راین را برای شما آسان کرده است. هفت تراس برای شما در نماهای نزدیک آبشار ساخته شده است، هر کدام از این تراس‌ها دیدهای و ویوهای فوق‌العاده‌ای را برای شما بوجود آورده است. با پیاده‌روی اطراف آبشار نیز می‌توانید از زیبایی‌های این آبشار از نزدیک دیدن کنید. دیگر راه دسترسی به آبشارهای راین از طریق پل ایستگاه راه‌آهن شفهوزن است. شما می‌توانید با قطار از زوریخ به این شهر بروید، قطاری که به قله‌ی آبشار راین می‌رود. در این مسیر حتی می‌توانید از قلعه تاریخی قرن شانزدهم نیز دیدن کنید. قلعه‌ای که مونت نام دارد. قایق‌سواری از دیگر کارهایی است که می توانید در محدوده‌ی آرام این آبشار انجام دهید، که بسیار هیجان‌آور و مفرح است. 

اگر با خانواده به تفریح می‌روید، زمین‌های بازی برای تمام سنین در اطراف این محدوده وجود دارد. صخره‌نوردی و پیاده‌روی نیز از فعالیت‌های پرتکرار در اطراف آبشارهای راین است. شما با تورهای سوئیس می‌توانید این آبشار و زیبای‌های آن را از نمای نزدیک ببینید. 

 

چرا آبشارهای راین دیدنی هستند

می‌توان گفت، آبشارهای راین شهرت و زیبایی خود را مدیون پهنای خود هستند. این آبشار عریض، چشم‌ها را به خود جذب می کند. آبشاری که 150 متر عرض دارد در نوع خود بی‌نظیر است. پیشنهاد ما این است، زمانی‌که به قایق‌سواری می‌روید، تا جایی که امکان دارد به آبشار نزدیک شوید و آن را از نزدیک حس کنید، بی‌نظیر است. برای رفتن از زوریخ به اینجا، دو ساعت زمان نیاز خواهید داشت. اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها نیز برای دسترسی شما به اطراف وجود دارند. 

نکته‌ی بسیار مهم دیگر برای مسافران آبشارهای راین، وجود پارکی عجیب به نام ادونچر (Adventure) در ساحل شمالی آبشار است. اینجا یک پارک طنابی است و شما با سر خوردن از درختی به درخت دیگر، می‌توانید ماجراجویی و هیجان زیادی را تجربه کنید و در کنار این از آبشار نیز دیدن کنید، اما به طرزی متفاوت!

می‌دانستید که داخل کشور خودمان نیز آبشاری به همین نام در کرمان وجود دارد!