کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

کامبوج

پادشاهی کامبوج کشوری است در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن فنوم پن است.کشور کامبوج از سمت شمال و غرب و جنوب با تایلند، از سمت شرق با ویتنام، و از نواحی شمالی با لائوس هم مرز است. کامبوج به خلیج سیام و آبراه‌های ویتنام دسترسی دارد.
زبان رسمی مردم کامبوج خِمِر است. همانند کشورهای همسایه خود دین رسمی این کشور بودایی (اکثرا تراوادا) است. و واحد پول آن ریــِل است. ۹۰ درصد از مردم آن از تبار خمر، ۵ درصد ویتنامی‌تبار و بقیه از اقوام مختلفند.
روش سلام دادن معروف به سامپیا که در تایلند نیز رواج دارد و در آن کف دو دست بر هم قرار داده می‌شود، روش درود و احترام رایج در میان مردم کامبوج است. 
در برخی سال‌ها به فراخور جشنواره سه‌ روزه آب که بزرگترین کارناوال فنوم‌پن است، ۵ میلیون نفر از نواحی مختلف کامبوج به پایتخت می‌آیند.  در سرتاسر این جشنواره پر از بازارچه ها و دستفروشهایی زن و مرد از سراسر کامبوج است که اجناس مختلف از جمله صنایع دستی خود را میفروشند.
معروف ترین و بی نظیر ترین دیدنی کامبوج مجموعه آنگکور وات در شهر سیم ریپ است.
با وجود مشکلات زیادی همچون مهاجرت شمار زیادی از ویتنامی‌ها به کامبوج، گسترش بیماری ایدز، فساد اداری و مین‌های به‌جامانده در زمین، اقتصاد کامبوج بر پایه گردشگری و تولید لباس می‌چرخد. به تازگی در آب‌های این کشور منابعی از گاز و نفت نیز یافت شده است. با وجود همه مشکلاتی که وجود دارد کامبوج کشوری دیدنیست. جایی در آسیای جنوب شرقی که حال عجیبی دارد.
طراحی سایت توسط کاسپید