کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

شهر چیانگ رای

چیانگ رای منطقه شمالی تایلند و در تقاطع برمه، چین، لائوس (که با نام مثلث طلایی شناخته می شود) واقع شده است.

چیانگ رای سراسر پوشیده از دشت و دامنه کوههایی است که با مزارع برنج و درختان میوه پوشیده شده اند. علاوه بر دشت های وسیع این منطقه پوشیده از چمن، جنگل های بزرگ و رودخانه های پر آبی است که آن را تبدیل به دره ای بسیار خنک تر از مناطق اطراف خود کرده است.

این منطقه سکونت گاه قبایل قدیمی و عجیب تایلندی است که همگی به دور از تمدن شهر در خانه هایی که ساخته شده از بامبوست،زندگی می کنند. هر روستا به مانند یک شهر کوچک با شخصیت مستقل و ویژگی های خاص خود رازی در دل نگهداری می کند.

این منطقه و مناطق اطراف خود هر یک به گونه ای چشمانتان را خیره خواهند کرد، چیانگ سین میراث دار بودیسم و خانه مجسمه های بودایی و معابد رنگارنگ بوداییست. این منطقه قبل از شکل گیری چیانگ رای عنوان پایتختی را یدک می کشید.

سه فصل اصلی در چیانگ رای وجود دارد و تلالو خورشید در همه سال حتی روزهای بارانی دیده می شود.

فصل سرد: در این فصل دمای شب و روز بسیار با هم متفاوت است. سرمای هوا در اواخر اکتبر آغاز و در فوریه به پایان می رسد. دمای هوا در صبح تا 21 درجه می رسد، اما شب ها حداکثر دما 10 تا 15 درجه است. دسامبر و ژانویه سردترین ماه های سال در چیانگ رای هستند.

فصل گرم: گرمای هوا معمولا بین مارچ تا می اتفاق می افتد. دمای هوا در ماه مارچ 27 درجه است و در اواخر می به 36 درجه نیز می رسد. آپریل گرم ترین ماه سال است. بهترین فصل برای بازدید از چیانگ رای زمانیست که از فصل سرما در حال وارد شدن به فصل گرم تر هستیم. بهترین هوا در این منطقه در اوایل مارچ مشاهده شده است.

فصل موسمی: این فصل مرطوب ترین زمان سال است. بیشتر روزها هوا آفتابیست. آگوست و سپتامبر بهترین فصل بازدید است. هوا بسیار تازه و طبیعت بسیار شگفت انگیز و منحصر بفرد است. در این فصل معمولا عصرها و یا شب ها برای یک یا دو ساعت باران ملایمی می بارد. بسیار کم اتفاق می افتد که تمام روز باران ببارد و شدیدترین باران ها معمولا اواسط جولای تا اواسط آگوست می بارد.

چیانگ رای عجیب با مردمی با آداب و رسوم و زندگی سنتی، که هنوز تمدن و تکنولوژی نتوانسته آرامش حاکم بر زندگانی در میان دل طبیعت را از آنان بگیرد. باطبیعت بکر و اقلیم خوب مکانیست دل انگیز برای فراموشی استرس های تمدن. جایی که مردمش هنوز با طبیعت سر جنگ بر نداشته اند.

طراحی سایت توسط کاسپید