کلوت

Aftab Kalout Eco Tour & Travel co

سفرنامه سریلانکا

سریلانکا کجاست

در پاسخ به این سوال باید گفت سریلانکا کشوریست با آب وهوای استوایی که در 19 کیلومتری جنوب هند واقع شده، علاوه برطبیعت زیبا دارای تاریخ و فرهنگ غنیست. سریلانکا بخاطر سواحل زیبای خود به مروارید اقیانوس هند مشهور است.
سریلانکا علاوه بر آب وهای خوب، میوه ها و غذاهای استوایی داره که میتونه تجربه جدید و جالبی برای شما باشه. در عین حال غذاهایی که باب طبع ما ایرانی ها هم باشه تو این سفر پیدا می شه.

حتما اسم چای سریلانکا به گوشتون خورده و تصاویر مزارع چای سرسبز و زیبای اون رو دیدید. شاید جالب باشه که بدونید این منطقه منبع بزرگی برای ادویه جات هم هست و اگر میخواهید و ادویه های مناسب را بعنوان سوغات به همراه بیاورید می توانید دارچین و زنجفیل رو انتخاب کنید.سریلانکا در تمام طول سال گردشگر دارد و کشوری چهارفصل است. سه شهر اصلی سریلانکا با نام های کلمبو، کندی و بتنونتا که به مثلث طلایی سریلانکا معروف هستند بسیار زیبا و دیدنی هستند و درعین حال اثار باستانی جذابی رو در خودشون جای دادن.

پایتخت سریلانکا کجاست

درواقع سریلانکا دو پایتخت دارد. سری جاواردنپورا کوته  پایتخت اصلی سریلانکاست و پایتخت تجاری و بزرگترین شهر اون رو بندر کلمبو می دونن. شهر زیبایی که می توانید ببنید. کندی پایتخت مدهبی سریلانکاست و معبد دندان بودا در آن قرار دارد. درحقیقت دندان اصلی بودا هنگام مرگ بودا و تقسیم اجزای بدنش به این معبد رسیده و با احترام در این معبد نگهداری می شود.
علاوه بر این شما می توانید در کندی یتیم خانه فیل هارو ببینید. جایی که محل نگهداری از فیل های جوانی است که از خانواده  خود دور مانده اند.در آخر بنتوتا رو می بینید که پایتخت ورزش های آبی اسیاست و در عین حال یک شهر فوق العاد زیباست که می توانید روزهای آرامی را در سواحل آن بگذرانید.


و در پایان اگر به دنبال یک کشور باشید که هم استوایی باشد هم دیدنی، طبیعت و تاریخ غنی داشته باشد و سرشار از رسم و رسومات جالب و دیدنی، پر از تجربه ی غذاهای جدید و مردم مهمان نواز باشد و در عین حال رقص های سنتی زیاد و مخصوص به هر منطقه را داشته باشد؛ می توانید از سفر به سریلانکا لذت ببرید.حالا فکر می کنم خوب بدونید سریلانکا کجاست.
شاید هیچوقت به سریلانکا سفر نکنید، شاید هم سفر جزو اولویت های زندگی تون نباشه.
اما با این سفرنامه خاطرات خوب خودمون رو در اختیارتون می ذاریم تا شما رو در حس خوب سفرمون شریک کنیم.طراحی سایت توسط کاسپید