دشت کویر / قلب کویر مرکزی

دشت کویر / قلب کویر مرکزی


سافاری در قلب کویر مرکزی، از ریگ جن تا روستای اشین | 4 روزه از ۱ فروردین ۱۳۹۸ |

 دکتر آلفونس گابریل جغرافیدان و جهانگردی بود که سفرهای متعددی به کویرهای ایران در سالهای 1927 ،1933 و 1937 انجام داد.  او نوشته های زیادی از کویر های ایران  دارد معروفترین  آناها کتاب هایی  با عنوان  "عبور از صحرای ایران" , "مارکوپولو در ایران " است که توسط دکتر پرویز رجبی به فارسی ترجمه شده است.مطالعه این کتاب  ها جاذبه بیابان های ایران را در دوران دورتر از  امروز  را به خوبی تشریح کرده و دل هرطبیعت گرد و طبیعت دوستی را  از اعجاز افسو نگر بیابان های ایران می رباید . گابریل کویرهای ایران را اینگونه تشریح می کند : کویر کسی را که یکبار گرفتار افسونش شود دیگر هرگز رها نخواهد کرد به راستی کافیست یک یک بار به پهنه های گسترده کویر ها و بیابان های ایران سفر کنی تا مفهوم افسون آن را بخوبی لمس کنید . شرکت طبیعت گردی کلوت سالهاست برنامه ریز سفر به کویر ها و بیابان های ایران بوده و در این سفر نیز شما را  به اعماق  یکی از بیابان های معروف  جهان  دشت کویر و ریگ جن  دعوت می کند . سفر به یکی از بزرگترین بیابان های جهان؛ دشت کویر  با سفر کرده های با تجربه شرکت آفتاب کلوت  فرصتی است که هرساله با برنامه ریزی حرفه ای  این بیابان را را به علاقمندانش معرفی می کند .  در این سفر  علاوه بر آشنایی و عبور از  مناطق کویری و  بیابانی و  صحرایی ، دیدار از انارک روستای خفته اشین  کوهای رنگی و پر ستیغ نخلک و انبوه ماسه بادی های معروف به ریگ جن در برنامه شما گنجانده شده است .


قیمت : 1,100,000تومان
وضعیت تور :
موجود

امتیاز تور

10
دسته بندی های تور

مشخصات سفر

کد سفر
۵۹۵/۵۹۶
نوع سفر/فعالیت
سبک
سطح خدمات
مدت
4 روزه
زمان حرکت
پنجشنبه  
۱۳۹۸-۰۱-۰۱  
  ساعت ۸ صبح  
محل حرکت
اتوبان قم - کاشان - کیلومتر 25 - مجتمع پذیراهی ستاره مارال

روزهای به رنگ سبز تعطیل رسمی است .
روزهای به رنگ زرد نیاز به مرخصی دارد .
33.478990373450706

جاذبه های این سفر

برنامه سفر

ساعت 8 صبح از رستوران مارال به سمت انارک حرکت میکنیم، پس از صرف نهار به سمت روستای اشین و ریگ جن حرکت میکنیم، قبل از ورود به کمپ گشت سافاری کویری خواهیم داشت، آموزش مقدماتی رانندگی در کویر هم قسمتی از برنامه روز اول سفرمان خواهد بود (کمپ کلوت)؛
روز اول
بعد از صرف صبحانه در کمپ با وسایل سافاری به سمت ریگ جن حرکت میکنیم تا تجربه گشت لذت بخشی داشته باشیم، نهار را در طبیعت میکنیم و پس از سافاری عصرانه به سمت کمپ حرکت میکنیم (کمپ کلوت)؛
روز دوم
پس از صرف صبحانه به سمت نایین حرکت میکنیم، نهار را در نایین میکل میکنیم و با خاطراتی کویری به سمت تهران برمیگردیم.
روز سوم

نکات این سفر


​​​​یاد آوری نکاتی از قرداد سفر : 

مطالعه و تبعیت از بند های قرداد در حین سفر .

  مسافر یا نماینده ایشان موظف است در هنگام ثبت نام، مشخصات فردی خود و همراهان را بطور صحیح و کامل ذکر نماید. بدیهی است هرگونه مغایرتی که در ثبت مشخصات مسافر صورت گیرد متوجه نماینده و مسافر بوده و کارگزار در این خصوص هیچ گونه مسئولیت در ارتباط با آن مسافر نخواهد داشت.

مسافر در صورت تخلف خودروها و توقف توسط عوامل انتظامی گروه هیچ گونه مسئولیتی در قبال خودروی متوقف شده ندارد.

چیدمان مسافر در خانه های محلی و  چادرها  و چیدمان مسافر در اتومبیل توسط سرپرست برنامه و شرایط موجود صورت می گیرد و قابل تغییر نیست.

مسافر در صورت اقامت در هتل، قیمت براساس اتاق دو نفره تنظیم گردیده و مسافرین انفرادی به هنگام ثبت نام مشمول مقررات و نرخ استفاده از اتاق یک نفره می شوند.

کلیه هزینه های خارج از برنامه به عهده مسافر است.

چنانچه کارگزار مجبور شود در اثر شرایط غیر قابل پیش­بینی طبیعی و محیطی بخشی از گشت را ابطال کرده و خارج از چهارچوب اعلام شده در برنامه سفر، نسبت به رزرو هتل یا کرایه وسایل نقلیه یا هرگونه اقدام لازم را در راستای اجرای سفر دیگر اقدام کند، مسافر موظف به پرداخت مابه التفاوت اعلام شده به کارگزار است.

درخصوص ثبت نام گروهی، فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافرین اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به کارگزار جهت هرگونه پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می باشد و سایر مسافرین در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی باشند. همچنین فرد ثبت نام کننده به عنوان نماینده، موظف است اطلاعات سفر را به سایر مسافرین انتقال دهد. 

نکات مهم برای ان دسته از همرانی که تمایل دارند از وسیله نقلیه خودشان در سفر استفاده کنند .

حضور این نوع از خود رو ها براساس ظوابط تعیین شده در چهار چوب قرداد سفر های کلوت با شخص راننده خودرو است و  در صورت داشتن  نکات  ذیل شرکت در برنامه  بلامانع است . 

 

  • قبل از سفر رفع معایب اتومبیل الزامی است .  زیرا اگر در طول سفر خودروی شما دچار مشکل فنی بشود تعمیرات آن مستلزم پرداخت هزینه اضطراری می شود و هزینه ی مالی و زمانی در بردارد.
  • همراه داشتن مدارک  کامل خودرو  و  راننده .
  • همراه داشتن لوازم یدکی خودرو در تمام فصول سفر شامل : کپسول آتشنشانی، تسمه بگسل، ۲ عدد شگل، پمپ باد و وسایل پنچر گیری،  جک، آچار چرخ، زنجیر چرخ  و زاپاس، یک قوطی روغن ترمز و ۴ لیتر روغن موتور،  گالن ۲۰ لیتری ویژه بنزین،گالن ۱۰ لیتری آب کیت امداد جاده ای  و جعبه ی کمک های اولیه .
  •  تبعیت از راهنمای سفر( راننده اولین اتومبیلی که در تیم معرفی می شود و به عنوان سر گروه حرکت میکند ) 
  • پرهیز از هرگونه تردد نمایشی و ایجاد هیجان .
  • رعایت کامل حقوق دیگران و جوامع محلی .
  • روشن کردن آتش در کمپ فقط در یک محل تعیین شده امکان پذیر است.
  • جهت احترام به همسفران ساعت خاموشی را ۲۳:۳۰  قرار دادیم.

                               

خاطرات گردشگران

تورهای مشابه

هم قیمت

نام تور عنوان قیمت (تومان)
اصفهان / کویر مصر/ چشمه کوزه اصفهان/ کویر مصر / چشمه کوزه 1,050,000

هم مدت

نام تور عنوان مدت
کرمان / شهداد/ لوت مرکزی کویر لوت مرکزی ۴ روزه
کرمان / بم / لوت جنوبی کویر لوت جنوبی ۴ روزه

آیا امکان پرداخت آفلاین وجود دارد؟


نوع سفر نام بانک شماره کارت به نام
سفرهای داخلی بانک ملت 6104337794008944 سیده زهرا نبی زاده تبریزی
سفرهای داخلی بانک گردشگر 5054161002342925 حمید رضا فامیل روحانی
سفرهای خارجی بانک تجارت 5859831055112709 سیده زهرا نبی زاده تبریزی
خرید-رزرو آنلاین